Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تحقیقات دولت فنلاند: پرداخت حقوق حداقلی کمکی به کاریابی افراد بیکار نمی کند

تحقیقات دولت فنلاند: پرداخت حقوق حداقلی کمکی به کاریابی افراد بیکار نمی کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت فنلاند در یک دوره زمانی دو ساله به دو هزار فرد بیکار در این کشور بیشتر از پانصد یورو ماهیانه پرداخت کرد تا پرداخت حقوق حداقلی به شهروندان و نتایج آنرا مورد آزمایش قراردهد.

آگهی

به گفته محققان فنلاندی پرداخت حقوق حداقلی در یک دوره محدود زمانی به بیکاران باعث نشده است تا این گروه از شهروندان بدنبال کار و مستمری های بالاتر بروند.

در تحقیقات که تحت نظر وزارت کار این کشور برگزار شد، ۲۰۰۰ فنلاندی بیکار در یک دوره ۲۴ ماهه، از ژانویه سال ۲۰۱۷ تا دسامبر گذشته مورد آزمایش قرار گرفتند که به گفته وزیر کار فنلاند این آزمایش ها «اراده بیکاران در سال اول را برای یافتن کار جدید بیدار نکرده است.» با این حال این دسته از بیکاران که حقوق حداقلی دریافت می کردند نسبت به بقیه، پس از یکسال، روحیه بهتری داشتند.

به هر یک از این افراد در این بازه زمانی ماهی ۵۶۰ یورو پرداخت شده است. این برای نخستین بار در اروپاست که چنین طرحی آزمایش شده و این افراد در نحوه خرج کردن پول کاملا مختار بوده اند و فارغ از تلاش برای یافتن یک شغل جدید به آنها پرداخت شده است.

دولت فنلاند اعلام کرده است هنوز برای نتیجه گیری کلی درباره این دوره آزمایشی دوساله بسیار زود است.

درآمد حداقلی تضمین شده یکی از مولفه های رایج در نظام های مبتنی بر رفاه اجتماعی است و همه شهروندان فارغ از حرفه خود استحقاق آن را دارند. میزان آن باید متناسب با هزینه های تامین نیازهای اولیه برای زندگی در جامعه مورد نظر باشد و قاعدتا همه افراد بصرف شهروند بودن از آن برخوردار می شوند.

بیشتر بخوانید:

اختلاف ۷.۵ برابری حداقل دستمزدها در اتحادیه اروپا

حداقل دستمزد کارگران از یک میلیون تومان گذشت

مقایسه دستمزد کارگر روزمزد ایرانی و اروپایی

پرداخت حقوق حداقلی تضمین شده به شهروندان مورد حمایت مدیران شرکت های چندملیتی چون مارک زوکربرگ، فیس بوک، و ایلان ماسک، مالک کمپانی تسلا قرار گرفته است.

ایلان ماسک پیش تر اعلام کرد که تمام کشورهای جهان بزودی ناگزیر می شوند برسر پرداخت حقوق حداقلی به شهروندان کوتاه بیایند. به نظر این مدیر مشهور آمریکایی پرداخت حقوق حداقلی یکی از اصلی ترین نیازهای بشر در آینده خواهد بود.

برخی از سیاستمداران از جمله بنوا آمون در فرانسه از حامیان پرداخت حقوق حداقلی به تمامی شهروندان هستند.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فنلاند به پدران به اندازه مادران مرخصی تولد فرزند می‌دهد

انتخابات پارلمانی فنلاند؛ سوسیال دموکرات‌ها با برتری ضعیف از ملی‌گراها پیشی گرفتند

تصاویری از رای‌گیری در پارلمان اتحادیه اروپا و پیروزی دوباره روبرتا متسولا