Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آتش‌سوزی در خوابگاه باشگاه فلامینگو ده کشته بر جای گذاشت

آتش‌سوزی در خوابگاه باشگاه فلامینگو ده کشته بر جای گذاشت
آتش‌سوزی در خوابگاه باشگاه فلامینگو ده کشته بر جای گذاشت Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قربانیان شامل ۶ نوجوان بین ۱۴ تا ۱۷ ساله و ۴ تن از کارکنان این مجموعه هستند.

آگهی

آتش‌سوزی در یک خوابگاه متعلق به باشگاه فلامینگو برزیل دست کم ده کشته بر جا گذاشت.

در این آتش‌سوزی که در نخستین ساعات بامداد جمعه ۱۹ بهمن در خوابگاه تیم‌های فوتبال نوجوانان در مرکز آموزش فوتبال تیم معروف فلامینگو در شهر ریودوژانیرو روی داد، سه نفر نیز مجروح شدند که حال یکی از آنان وخیم اعلام شده است. قربانیان شامل ۶ نوجوان بین ۱۴ تا ۱۷ ساله و ۴ تن از کارکنان این مجموعه هستند.

نخستین شعله‌های آتش حدود ساعت ۵ بامداد به وقت محلی دیده شد و نیروهای آتش‌نشانی دو ساعت بعد توانستند آن را به کلی مهار کنند. منشأ این آتش‌سوزی هنوز مشخص نشده است.

باشگاه فلامینگو که پرطرفدارترین باشگاه فوتبال در برزیل است، در واکنش به این فاجعه در شبکه‌های اجتماعی این پیام کوتاه را روی زمینه‌ای سیاه‌رنگ در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد: «فلامینگو عزادار است.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

زیکو، بازیکن افسانه‌ای تیم ملی برزیل در سال‌های دهه ۸۰ میلادی نیز که خودش در نوجوانی در همین مجموعه آموزش دیده است، در پیامی اینستاگرامی این رویداد غم‌انگیز را تسلیت گفت.

شبکه‌های تلویزیونی محلی تصاویری از خانواده‌های نوجوانان ساکن در این خوابگاه را نشان دادند که از نقاط مختلف برزیل خود را به ریودوژانیرو رسانده‌اند تا از فرزندانشان خبر بگیرند.

اعضای تیم نوجوانان فلامینگو قرار بود در ساعت ۹ و نیم بامداد برای تمرین پیش از بازی با رقیب سنتی خود یعنی تیم فلومیننسه در زمین حاضر شود.

ساختمانی که آتش‌سوزی در آن روی داد، در یک مجموعه بسیار مدرن به نام «نینیو دو اروروبو» واقع در محله «وارژم گرانده» در غرب ریو قرار دارد. اما یکی از بستگان این نوجوانان به شبکه اسپورتی‌وی گفته است که این ورزشکاران موقتا در ساختمان‌های پیش‌ساخته اسکان داده شده بودند.

رویترز
بستگان قربانیانرویترز

محله‌ای که آتش‌سوزی در آن روی داد در جریان باران سیل‌آسای چهارشنبه شب بیشترین آسیب را دیده بود. در نتیجه آن فاجعه طبیعی ۶ نفر جان خود را از دست دادند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
چند نوجوان بازمانده از حادثهرویترز
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیست میلیون شیء باستانی موزه ملی برزیل در آتش سوخت

سوختن یک برج ۲۶ طبقه در برزیل

برزیل؛ آخرین خداحافظی با قربانیان حادثه سقوط هواپیمای تیم فوتبال چاپه کوئنسه