ترامپ: رئیس‌جمهور نمی‌شدم با کره‌شمالی در جنگ بودیم

ترامپ: رئیس‌جمهور نمی‌شدم با کره‌شمالی در جنگ بودیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ترامپ به دیدار آینده‌اش در ۲۷ فوریه با رهبر کره‌شمالی اشاره کرد و گفت: «اگرمن به عنوان رییس‌جمهوری آمریکا برگزیده نشده بودم الان با کره شمالی در جنگی بزرگ به سر می‌بردیم.»

آگهی

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا در سخنرانی سالانه خود در کنگره آمریکا باز هم از ایران، کره‌شمالی و روسیه گفت.

موضوع ساخت دیوار میان آمریکا و مکزیک، خروج از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد با روسیه و تلاش برای از بین بردن ایدز در آمریکا و توجه به مسائل درمان و بهداشت عامه مردم از دیگر نکاتی بود که در سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره مطرح شد.

او همچنین به رایزنی مقام‌های دولت‌اش با برخی نیروهای افغان خبر داد: «با پیشرفت در این گفت‌وگوها قادر خواهیم بود نیروهای نظامی کمتری در افغانستان داشته باشیم و می‌توانیم بر مقابله با تروریسم متمرکز شویم.»

دیوار کارکرد دارد

دونالد ترامپ در سخنرانی‌اش گفت: «کنگره تنها ده روز دیگر فرصت دارد تا لایحه‌ای مصوب کند که بتوانیم از سرزمین‌مان حمایت کرده و امنیت را به ویژه در مرزهای خطرناک جنوبی کشور ایجاد کنیم. دیوارها کارکرد دارند و جان‌ها را حفظ می‌کنند.»

او در ادامه به مسئله درمان اشاره کرد و افزود: «هدف بعدی ما کاهش هزینه‌های درمان و دارو و حمایت از بیماران با ایجاد شرایط از پیش‌فکر شده است. همچنین از دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان می‌خواهیم با تنظیم بودجه کاری کنند بتوانیم ایدز را در ده ساله آینده در آمریکا ریشه‌کن کنیم.»

احتمال جنگ آمریکا با کره‌شمالی

ترامپ به دیدار آینده‌اش در ۲۷ فوریه با رهبر کره‌شمالی اشاره کرد و گفت: «اگرمن به عنوان رییس‌جمهوری آمریکا برگزیده نشده بودم الان با کره شمالی در جنگ بودیم.»

وضع تعرفه بر ۲۵۰ میلیارد دلار کالای چینی از دیگر نکاتی است که ترامپ به آن اشاره داشت. او همچنین درباره خروج آمریکا از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد گفت: «دهه‌های پیش آمریکا با روسیه وارد معاهده‌ای شدند که در آن بنا بود ما ظرفیت موشکی‌مان را کاهش داده و محدود کنیم. وقتی ما به این معاهده پایبند بودیم روسیه بارها از آن تخطی کرد.»

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

می‌توانیم به «وحشی‌گری‌های مادرو» پایان دهیم

مساله حمایت از خوان گوایدو، رییس مجلس ونزوئلا که بناست به عنوان رییس‌جمهوری دوره انتقال در این کشور فعالیت کند نیز از محورهای دیگر سخنرانی ترامپ بود. او درباره دلایل مخالفتش با نیکولاس مادورو، رییس‌جمهوری کنونی ونزوئلا گفت:‌ «ما می‌توانیم به وحشی‌گری‌های مادرو پایان دهیم، جایی که سیاست‌های سوسیالیستی این ملت را از کشوری ثروتمند در آمریکای جنوبی به فقر فرومایه و نومیدی رسانده است.»

خروج از پیمان هسته‌ای با ایران

یکی دیگر از افتخارات ترامپ و متن سخنرانی‌اش در کنگره بر خروج آمریکا از پیمان هسته‌ای با ایران متمرکز بود.

آقای ترامپ در مورد داعش نیز مدعی شد: «تنها دو سال پیش وقتی من به قدرت رسیدم داعش در ۲۰ هزار مایل در خاک عراق و سوریه فعالیت می‌کرد، حالا ما تمام منطقه را از چنگال این هیولای خون آشام خالی کرده‌ایم.»

او در بخش دیگری از سخنانش از دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان کنگره خواست تا برای دفاع از شان انسان‌ها قانونی مصوب کنند تا در آن سقط جنین ماه‌های ابتدایی مجاز نباشد.

رییس‌جمهوری آمریکا در پایان سخنرانی بر خلاف بخش‌های دیگر سخنانش لحن مسالمت‌جویانه‌ای داشت و اعلام کرد:‌ «زمان آن رسیده که عشق و صداقت را بازسازی کنیم، آنچه ما را به عنوان یک ملت به یکدیگر پیوند می‌دهد. این آینده و ایمان ما است و ما می‌توانیم انتخاب کنیم. من از شما می‌خواهم که سرافرازی را انتخاب کنید.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ با اعلام وضعیت اضطراری بر ساخت دیوار در مرز با مکزیک تاکید کرد

ابراز تردید فرمانده آمریکایی نسبت به تعهد کره شمالی به خلع سلاح هسته‌ای

ترامپ پس از ترک جلسه با دموکرات‌ها: وقت تلف‌ کنی بود