ابراز تردید فرمانده آمریکایی نسبت به تعهد کره شمالی به خلع سلاح هسته‌ای

ابراز تردید فرمانده آمریکایی نسبت به تعهد کره شمالی به خلع سلاح هسته‌ای
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرمانده عالی رتبه ارتش آمریکا می گوید احتمال اینکه کره شمالی کلیه سلاح های هسته ای خود را کنار بگذارد اندک است.

آگهی

در حالی که تنها دو هفته تا برگزاری دومین دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون، سران آمریکا و کره شمالی باقی مانده است یک فرمانده نظامی ایالات متحده احتمال صرف نظر کامل پیونگ یانگ از سلاح های هسته ای را اندک دانست.

فیلیپ داویدسون، فرمانده عالی رتبه ارتش آمریکا با این حال نسبت به نتیجه دیدار دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ابراز خوش بینی کرد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

او در عین حال به اعضای کمیته نیروهای نظامی مجلس سنا گفته که احتمال اینکه کره شمالی کلیه سلاح های هسته ای خود را کنار بگذارد اندک است. به گفته وی کره شمالی به دنبال داد و ستد با آمریکا بر سر انهدام تنها بخشی از سلاح های هسته ای خود است.

ارزیابی فیلیپ داویدسون از قصد و نیت حکومت کره شمالی مشابه موضع سازمان های اطلاعاتی آمریکا است که نسبت به تعهد پیونگ یانگ به برنامه خلع سلاح هسته ای ابراز تردید کرده اند.

دن کوتس، مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا ماه گذشته به کنگره گفته بود که کره شمالی به فعالیتهایی ادامه می دهد که با وعده خلع سلاح هسته ای این کشور همخوانی ندارد.

دونالد ترامپ تاکنون توقف آزمایشهای هسته ای و موشکی کره شمالی را نشانه تعهد این کشور به برنامه خلع سلاح هسته ای دانسته است.

رئیس جمهوری آمریکا قرار است روزهای ۲۷ و ۲۸ فوریه (هشتم و نهم اسفند) در ویتنام با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیدار کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: رئیس‌جمهور نمی‌شدم با کره‌شمالی در جنگ بودیم

مردی که مقابل دادگاه محاکمه ترامپ خودسوزی کرده بود جان باخت

محاکمه ترامپ بخاطر پرداخت حق‌السکوت به یک پورن‌استار وارد چهارمین روز شد