Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دردسرهای هلند در صورت خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا

دردسرهای هلند در صورت خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات هلندی از ده ها دامپزشک و کارشناس موادغذایی دعوت کرده انند تا درصورت برکسیت بدون توافق به کارشناسان کنترل مواد غذایی این کشور کمک کنند.

آگهی

ده ها دامپزشک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای کنترل بهتر و بیشتر محصولات غذایی در صورت خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا آموزشهای ویژه ای در هلند می بینند، تا به همتایان هلندی خود کمک کنند.

هلندیها باید برای ایجاد ساز و کارهای نظارتی روی محصولات وارداتی غذایی از بریتاینا، در صورت برکسیت بدون توافق، باید تا سال ۲۰۲۳ نزدیک به ۲.۳ میلیارد یورو هزینه کنند.

پائولا دویونگ، سخنگوی اداره ایمنی محصولات غذایی و مصرفی هلند، به خبرنگاران گفت که ۱۴۳ کارمند تازه نفس به تیم کنترل مواد غذایی هلند اضافه خواهند شد. البته به گفته این مقام هلندی آنها نیاز به دوره های آموزشی شش ماهه خواهند داشت. ارزش واردات گوشت بریتانیا به هلند در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲۳۷ میلیون یورو بوده است.

بیشتر بخوانید:

واکنش رهبران اتحادیه اروپا به رای منفی پارلمان بریتانیا به برکسیت: متاسفیم، عجله کنید

همزمان اداره گمرک هلند برای هفتاد هزار شرکت حاضر در این کشور که یا بریتانیایی هستند و یا با این کشور مستقیما کار می کنند نامه هشداردهنده فرستاده است و از آنها خواسته است آماده تغییرات گمرکی جدید باشند.

به گفته اداره گمرک هلند نزدیک به ۳۵ هزار شرکت فعال بین این کشور و بریتانیا تجربه چندانی در پیشبرد روند مراحل گمرکی ندارند و ممکن است پس از ۲۹ مارس سال ۲۰۱۹، کمتر ازدو ماه دیگر، این موضوع برای آنها دردسر ساز شود.

در صورت خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا قوانین گمرکی بین این کشور با اتحادیه متفاوت تر از قوانین حال حاضر گمرکی خواهند بود و صادرات و واردات بین کشورهایی که با جزیره مرز دریایی دارند مانند هلند، بلژیک و فرانسه در بنادر مختلف بین این کشورها کاملا تغییرخواهند کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح اضطراری نقل مکان ملکه بریتانیا در صورت شورش و اغتشاش ناشی از برکسیت

مخالفت مجلس عوام بریتانیا با تاخیر در اجرای برکسیت

بحران برکسیت؛ پیام ملکه الیزابت به سیاستمداران بریتانیایی