طرح اضطراری نقل مکان ملکه بریتانیا در صورت شورش و اغتشاش ناشی از برکسیت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
طرح اضطراری نقل مکان ملکه بریتانیا در صورت شورش و اغتشاش ناشی از برکسیت
Copyright  عکس از آسوشیتدپرس

مقامات بریتانیایی طرح نقل مکان الیزابت دوم، ملکه این کشور در وضعیت اضطراری را آماده کرده اند تا در صورت بروز شورش در جریان اجرای برکسیت آن را اجرا کنند.

به گزارش دو روزنامه بریتانیایی این طرح در زمان جنگ سرد و برای رویارویی با شرایط اضطراری در آن زمان نیز وجود داشته است.

بریتانیا قرار است در پایان ماه آینده میلادی از اتحادیه اروپا خارج شود. به گزارش روزنامه «ساندی تایمز» دولت بریتانیا طرح نقل مکان ملکه الیزابت دوم را در صورت اجرای برکسیت بدون دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا آماده کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

بنا به این طرح قرار است ملکه بریتانیا و دیگر اعضای خاندان سلطنتی به «محل امن» در خارج از لندن منتقل شوند.

گزارش ها در مورد طرح انتقال ملکه بریتانیا به «محل امن» در صورت بروز ناآرامی در حالی منتشر می شود که دولت ترزا می، نخست وزیر بریتانیا تاکنون نتوانسته است نظر مساعد مجلس عوام را به توافق با اتحادیه اروپا جلب کند.

علاوه بر دولت بریتانیا بسیاری از شرکت های بریتانیایی نیز خود را برای سناریوی اجرای برکسیت بدون توافق با اتحادیه اروپا آماده می کنند. شرکت های بریتانیایی نسبت به پیامدهای اجرای برکسیت بدون توافق با اتحادیه اروپا هشدار داده اند. به گفته تجار بریتانیایی در چنین حالتی مقررات گمرکی جدید می تواند باعث کمبود مواد خوراکی و دارو در بازار شود.

دولت بریتانیا در حالی قصد دارد ملکه الیزابت دوم را در صورت بروز ناآرامی در جریان اجرای برکسیت به «محل امن» منتقل کند که اعضای ارشد خاندان سلطنتی در جریان بمباران لندن در زمان جنگ جهانی دوم در لندن باقی مانده بودند.