Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

برکسیت؛ پارلمان بریتانیا بار دیگر توافق را بررسی می‌کند

برکسیت؛ پارلمان بریتانیا بار دیگر توافق را بررسی می‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت بریتانیا از صبح سه شنبه جلسه محرمانه‌ای برگزار کرد. پس از این جلسه، سخنگوی دولت از موارد اصلاحی توافق برکسیت برای قانع کردن پارلمان بریتانیا بطور مشخص سخنی نگفت.

آگهی

بریتانیا روز سه شنبه ساعت های پرهیجانی را سپری خواهد کرد. پارلمان این کشور قرار است به توافق اصلاح شده برکسیت دولت محافظه کار ترزا می با اتحادیه اروپا رای دهد.

دولت بریتانیا از صبح سه شنبه جلسه محرمانه‌ای برگزار کرد. پس از این جلسه، سخنگوی دولت از موارد اصلاحی توافق برکسیت برای قانع کردن پارلمان بریتانیا بطور مشخص سخنی نگفت. اما به هر حال دولت قول داده است که برخی از مواد مورد اختلاف که باعث عدم رای موافق مجلس عوام در دو هفته پیش شد را حذف و یا اصلاح خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:واکنش رهبران اتحادیه اروپا به رای منفی پارلمان بریتانیا به برکسیت: متاسفیم، عجله کنید

سه شنبه دو هفته پیش و در جریان رای‌گیری برای این طرح تنها ۲۰۲ نماینده با آن موافقت کردند و ۴۳۲ نماینده دیگر به این طرح رای منفی دادند. روسای کمیسیون، شورا و پارلمان اروپا تنها لحظاتی پس از اعلام شکست طرح مورد توافق برکسیت میان دولت ترزا می و بروکسل، ناخرسندی خود را از تصمیم اکثریت قاطع نمایندگان مجلس عوام بریتانیا نشان دادند.

مهم‌ترین موضوع مورد اختلاف پارلمان و دولت خانم می مرزهای جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی به عنوان بخشی از خاک بریتانیاست. دولت ترزا می با اصلاح مفاد توافق درباره مرز ایرلند معتقد است که توان قانع کردن مجلس عوام در روز سه شنبه را دارد. با این حال دولت محافظه کار باید در این زمینه خواسته‌های اتحادیه اروپا را نیز محترم بشمارد. یکی دیگر از موارد اختلاف تردد آزادانه شهروندان بریتانیا و اتحادیه اروپاست.

طرفداران برکسیت سخت در پارلمان بریتانیا خواهان توقف ورود بدون ویزای شهروندان اروپایی به این کشور هستند. 

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برکسیت: ترزا می «مصمم» است تا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در موعد مقرر صورت پذیرد

پارلمان بریتانیا بر سر دو راهی؛ قبول متن توافق یا برکسیت بدون توافق

پارلمان بریتانیا ۱۱ دسامبر درباره توافق برکسیت رای‌گیری می‌کند