Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

میشل لوگران آهنگ‌ساز فیلم‌های ماندگار تاریخ سینما درگذشت

درگذشت میشل لوگران، یکی از بزرگ‌ترین آهنگ‌سازان جهان
درگذشت میشل لوگران، یکی از بزرگ‌ترین آهنگ‌سازان جهان
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

او برای آثار کارگردانان فیلم‌های موج نو فرانسه همچون ژان لوک گدار و آنیس واردا موسیقی ساخته و نیز برای یکی از فیلم‌های جیمز باند به نام «دیگر هرگز نگو هرگز» آهنگ‌سازی کرده است.

آگهی

میشل لوگران، آهنگ‌ساز، نوازنده و خواننده بزرگ فرانسوی درگذشت.

لوگران که سازنده آهنگ‌های بسیاری برای ترانه‌های معروف فرانسوی و نیز چندین فیلم بزرگ تاریخ سینما بود، در نخستین ساعات بامداد شنبه ۶ بهمن در سن ۸۶ سالگی در پاریس از دنیا رفت.

او سه اسکار نیز برای موسیقی فیلم در کارنامه خود داشت و به این ترتیب همراه دو آهنگ‌ساز فرانسوی دیگر یعنی موریس ژار و الکساندر دسپلا رکورددار بیشترین تعداد اسکار موسیقی فیلم است.

میشل لوگران برای بیش از ۲۰۰ فیلم موسیقی ساخته و به جز سه اسکار، پنج جایزه گرمی را نیز به دست آورد است. قطعه «منتظرت می‌مانم» که او برای فیلم چترهای شربورگ به کارگردانی ژاک دمی ساخت در فرانسه بسیار مشهور است.

حوزه فعالیت این هنرمند پرکار بسیار متنوع است به طوری که آهنگ‌سازی برای آثار سینمای اندیشه از یک سو و ساختن موسیقی برای فیلم‌های هالیوودی و اسکاری در کارنامه او به چشم می‌خورد. او برای آثار کارگردانان فیلم‌های موج نو فرانسه همچون ژان لوک گدار و آنیس واردا موسیقی ساخته و نیز برای یکی از فیلم‌های جیمز باند به نام «دیگر هرگز نگو هرگز» آهنگ‌سازی کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انیو موریکونه، آهنگساز خوب، بد، زشت درگذشت

درخشش «رما» و «سوگلی» در مراسم اهدای جوایز بفتا

درگذشت ناتالی کول، خواننده و آهنگساز آمریکایی