رباتی برای شبیه‌سازی پستانداران ماقبل تاریخ

رباتی برای شبیه‌سازی پستانداران ماقبل تاریخ
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

داده‌های به دست آمده از این ربات اطلاعات بیشتری از نحوه حرکت اجداد پستانداران ارائه کرده و به دانشمندان کمک می‌کند تا به درک بهتری از نحوه تکامل پستانداران برسند.

آگهی

محققان آلمانی رباتی را طراحی کردند که راه رفتن اجداد پستانداران را شبیه‌سازی کند. آنها با الهام گرفتن از یک فسیل ۲۹۰ میلیون ساله جانداری موسوم به اوربِیت پابستی این ربات را خلق کردند.

اوربِیت پابستی (Orobates Pabsti) از اجداد پستانداران محسوب می‌شود که شبیه خزندگان حرکت می‌کند. پستانداران حدود ۲۰۰ میلیون سال پیش بر روی زمین پدید آمدند و از تبار آب‌پرده‌داران یا مشیمه‌داران هستند.

آب‌پرده‌دارن (Amniota) به گروهی از جانوران اطلاق می‌گردد که دارای ستون فقرات و دارای چهار اندام حرکتی هستند و تخم‌های آنها با یک غشا یا پرده از محیط اطراف جدا می‌شود. اعضای این گروه شامل اجداد برخی رده‌های جانوران کنونی از جمله پستانداران، خزندگان و پرندگان است.

داده‌های به دست آمده از این ربات اطلاعات بیشتری از نحوه حرکت اجداد پستانداران ارائه کرده و به دانشمندان کمک می‌کند تا به درک بهتری از نحوه تکامل این گونه از جانوران برسند.

جان نیاکاتورا، زیست‌شناس تکاملی از دانشگاه هومبولت برلین در این باره گفت: «شما باید بدانید که اوربِیت پابستی، یک فسیل کلیدی برای درک درستی از حیوانات مهره‌دار زمین است. همه پستانداران و همه خزندگان، از جمله تمام دایناسورهای منقرض شده و پرندگان امروزی، همگی یک جد مشترک داشتند. این فسیل به اجداد این جانداران بسیار نزدیک است. آموختن از این فسیل به ما کمک می‌کند چیزهای بیشتری درمورد چگونگی پیدایش حیوانات امروزی یاد بگیریم.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شرکت‌های آمریکایی بیش از پیش ربات را جایگزین نیروی انسانی می‌کنند

نتایج یک تحقیق: ویروس‌هایی در ۳۶۰ میلیون سال پیش باعث تکامل بیشتر مغز انسان شدند

آیا مردان در جهت‌یابی بهتر از زنان هستند؟ علم می‌گوید نه و دلیل آن را لزوما در تکامل نمی‌بیند