Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مدرسه ویژه کودکان مهاجر دارای معلولیت در اردن

مدرسه ویژه کودکان مهاجر دارای معلولیت در اردن
Copyright 
نگارش از Monica Pinna
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این مدرسه برای آنکه بتواند دسترسی به آموزش را برای کودکان دچار محدودیت ممکن کند به فناوری‌های کمکی مجهز است.

آگهی

مدرسه خوله بنت الأزور در شمال عمان نمونه‌ایست از برنامه آموزش فراگیر برای کودکان پناهنده سوری در اردن. شاگردانی که دچار ناتوانی‌ اند نیز همراه دیگران در یک کلاس می‌نشینند و تمامی امکانات فنی و آموزشی که نیاز دارند به آنها ارائه می‌شود. 

این برنامه آموزشی فراگیر را  را سازمان غیردولتی «سپاه رحمت» (Mercy Corps) تدارک دیده و بودجه آن را کمیته کمک‌های بشردوستانه اتحادیه اروپا تأمین کرده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

میسا اسمر عضو ان.جی. او «مرسی کر» می‌گوید: «برنامه جامع آموزشی بر سه پایه بنا شده یعنی مدرسه، والدین و جامعه کودکان دچار ناتوانی. در مدرسه برای آنها امکان برخورداری از معلم، میز و صندلی و وسایل و فناوری‌های آموزشی فراهم شده. برای والدین هم امکان افزایش آگاهی در نظر گرفته شده و در نهایت برای کودکان دچار محدویت هم در کلاس‌ها ابزارها و وسایل مناسب گنجانده شده و آنها از کمک مربی‌، پشتیبانی آموزشی و جلسات تفریحی برخوردارند.»

این مدرسه برای آنکه بتواند دسترسی به آموزش را برای کودکان دچار محدودیت نیز ممکن کند به فناوری‌های کمکی مجهز است. مثلا در این کلاس برای کودکانی که شنوایی ضعیفی دارند یک سامانه پیشرفته تعبیه شده است.

میسا می گوید: «این سامانه از دو مدار تشکیل شده که یکی از آنها در کف و دیگری در سقف کلاس کارگذاشته شده‌اند. یک آمپلی‌فایر هم در گوشه اتاق داریم و معلم هم از یک میکروفن استفاده می‌کند. سمعک بچه‌ها مستقیما به فرکانس این سامانه وصل می‌شود و به این ترتیب صداهای داخل مدار کلاس را تقویت و صداهای خارج از مدار یعنی سر و صداهای اضافی را کم می‌کند.»

بیش از ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار سوری در پی جنگ و درگیری از کشور خود فرار کرده و به لبنان، ترکیه، اردن و دیگر کشورها پناه آوردند. نیمی از جمعیت این آوارگان سوری را کودکان تشکیل می‌دهند.

**بیشتر بخوانید: **

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا سیستم رباتیک می‌تواند برای راه رفتن به کمک افراد فلج بیاید؟

محبوب‌ترین نام‌ها برای نوزادان در کشورهای اروپایی چه هستند؟

«پستانک‌های دیجیتال»؛ مواجهه زودهنگام با دستگاه‌های دیجیتال چه به سر کودکان می‌آورد؟