Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خشم خانوادۀ زنی که در وضعیت زندگی نباتی صاحب نوزاد شد

خشم خانوادۀ زنی که در وضعیت زندگی نباتی صاحب نوزاد شد
Copyright AP
Copyright AP
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بیش از ۱۰ سال است که این زن در کما است؛ او حتی هنگام زایمان نیز همچنان در وضعیت زندگی نباتی به سر می‌برد.

آگهی

پلیس آمریکا روز سه‌شنبه از تمام کارکنان مرد در مرکز مراقبت «Hacienda» در شهر فینیکس ایالت آریزونا آزمایش دی‌ان‌ای گرفت زیرا در این مرکز، زنی که سالها در بیهوشی و وضعیت زندگی نباتی به سر می‌برد، به تازگی نوزادی را به دنیا آورد. این خبر شوکه کننده، مردم و مقامات آریزونا را دربارۀ امنیت بیماران ناتوان یا بشدت معلول نگران کرده است.

بیش از ۱۰ سال است که این زن در وضعیت زندگی نباتی به سر می‌برد؛ او که اکنون ۲۹ سال دارد به دلیل حادثه‌ای که نزدیک بود به غرق شدنش بینجامد به کما رفت.

این زن جوان که عضو قبیله‌ای در ۲۱۵ کیلومتری شرق فینیکس است در ۲۹ دسامبر نوزادی را به دنیا آورد؛ او حتی در زمان زایمان نیز همچنان در وضعیت بیهوشی و زندگی نباتی به سر می‌برد.

تیری رامبلر، رئیس قبیله در بیانیه‌ای اعلام کرد: «به نمایندگی از طرف قبیله‌ام، شوک عمیق و وحشت خود را دربارۀ چگونگی مراقبت از یکی از اعضایمان در این مرکز اعلام می‌کنم. وقتی شما عزیزی دارید که نیاز به مراقبتهای ویژه دارد، بویژه هنگامیکه بسیار آسیب‌پذیر و وابسته به دیگران است، باید به مراقبان اعتماد کنید. متاسفانه یکی از مراقبت کنندگانِ او قابل اعتماد نبوده و از او سوء استفاده کرده است. امیدوارم عدالت در این باره اجرا شود.»

وکیل خانوادۀ این زن نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که خانواده از غفلتی که در قبال دخترشان روی داده خشمگین هستند. با این وجود در بیانیه تاکید شده است که نوزاد پسر، در خانواده‌ای مهربان متولد شده و بخوبی از او مراقبت می‌شود.

رئیس پلیس فینیکس نیز با تاکید بر اینکه به همراه تیمش تمام تلاش خود را خواهد کرد تا مجرم پیدا شود، اعلام کرد از تمام راههای ممکن برای رسیدن به نتیجه استفاده خواهد کرد.

پس از وقوع این حادثه، مدیر مرکز مراقبت «Hacienda» از سمت خود کنار گذاشته شد و هیات مدیره مرکز نیز ضمن تاکید بر اهمیت ایمنی بیماران، اعلام کرد که در موضوع این اتفاق وحشتناک نهایت همکاری را با پلیس خواهد داشت.

با انتشار خبر وقوع این حادثه، اداره بهداشت ایالت آریزونای آمریکا از اجرای تدابیر جدیدی برای تامین امنیت بیماران ناتوان خبر داد؛ از جمله افزایش حضور کارکنان در اطراف این دست از بیماران، نظارت بیشتر بر مراکز مراقبتی و تدابیر امنیتی جدید برای نظارت بر بازدیدکنندگان.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا ارتباط جنسی بدون رضایت، تجاوز است؟ دادگاه‌های اروپا چه می‌گویند؟

افشاگری زنان در برابر آزار جنسی؛ شمار شکایت ها در فرانسه افزایش یافت

خشونت علیه زنان؛ از بدن‌های کبود تا روان‌های رنجیده