Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترکیه روزانه ۶۰ هزار بشکه نفت از ایران می‌خرد

ترکیه روزانه ۶۰ هزار بشکه نفت از ایران می‌خرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ترکیه به دنبال معافیت‌ تحریمی آمریکا به خرید نفت از ایران ادامه خواهد داد.

آگهی

ترکیه به دنبال معافیت‌ تحریمی آمریکا به خرید نفت از ایران ادامه خواهد داد. بنا بر معافیت‌های تازه تحریمی کشور ترکیه می‌تواند ۶۰ هزار بشکه نفت از ایران وارد کند. ترکیه ماه دسامبر توانسته بود ۵۴ هزار بشکه نفت از ایران وارد کند.

در واقع ترکیه واردات نفت خام از ایران را نیز پس از یک وقفه یک ماهه از سر گرفت، وقتی که آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را یک بار دیگر وضع کرد و از قرارداد بین‌المللی برجام خارج شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ایالات متحده آمریکا در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ برای ترکیه و برخی دیگر کشورها معافیت از تحریم‌ ایران را در نظر گرفت تا آنها بتوانند صرف نظر از تحریم‌های جدید وضع شده به خرید نفت از ایران ادامه دهند.

واردات روازنه ۶۰ هزار بشکه نفت از ایران

ترکیه در همین زمینه اعلام کرده که به آنها اجازه داده شده تا سالانه ۳ میلیون تن نفت از ایران وارد کند، رقمی که معادل واردات روزانه ۶۰ هزار بشکه نفت خواهد بود. ترکیه به طور معمول روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت خام از ایران وارد می‌کرد تا اینکه سال ۲۰۱۵ آمریکا به یکباره از برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) خارج شد و وضع تحریم‌ها علیه ایران را از سر گرفت.

به گفته منابع مرتبط با حوزه کشتیرانی و تجارت، در ماه دسامبر ۲۰۱۸ ترکیه توانست واردات دو تانکر نفتی به حجم ۵۴ هزار بشکه نفت از ایران را در دستور کار خود قرار دهد.

در ماه ژانویه نیز کشور ترکیه برنامه دارد از یک تانکر نفتی متعلق به ایران به نام سینوپا واردات نفتی را در دستور کار قرار دهد. این داده‌ها از منابع ردیابی کشتی‌ها به دست آمده است. مقام‌های ترکیه‌ای برای اظهار نظر فوری در این زمینه در دسترس نبودند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چاووش‌اوغلو: ترکیه نمی‌تواند به سرعت نفت ایران را کنار بگذارد

تحریم‌ها علیه ایران؛ ترکیه معاف می‌شود

کاهش ۵۰ درصدی خرید نفت ایران توسط سینوپک چین