Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

تحریم‌ها علیه ایران؛ ترکیه معاف می‌شود

تحریم‌ها علیه ایران؛ ترکیه معاف می‌شود
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس گروه ویژه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد که از نظر واشنگتن عرضه نفت در سطح جهانی در سال ۲۰۱۹ میلادی بیش از میزان تقاضا خواهد بود. امری که به گفته این مقام آمریکایی شرایط آسان تری را برای کشورهای مختلف فراهم می کند تا واردات نفت از ایران را به «صفر» برسانند.

آگهی

ترکیه در حالی روز جمعه از معافیت خود از تحریم نفتی آمریکا علیه ایران خبر داد که واشنگتن می گوید عرضه بیشتر نفت نسبت به تقاضا برای آن در سال ۲۰۱۹ میلادی امکان به صفر رساندن واردات نفت ایران را تسهیل می کند.

فاتح دؤنمز، وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه، روزجمعه اعلام کرد این کشور اطلاعاتی دریافت کرده است که براساس آن از تحریم های آمریکا معاف شده است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

آمریکا نیز روز جمعه اعلام کرد که هشت کشور از تحریم های نفتی اعمال شده علیه ایران معاف شده اند. این کشورها می توانند به طور موقت به واردات نفت از ایران ادامه بدهند.

وزیر انرژی ترکیه ضمن استقبال از اقدام واشنگتن اعلام کرد که آنکارا پیش از این به آمریکا در مورد «تاثیر منفی» تحریم ها بر کشورهای همسایه ایران از جمله ترکیه هشدار داده بود.

ترکیه ماه گذشته اعلام کرده بود که این کشور در آستانه اعمال تحریم های آمریکا تلاش کرده است واردات نفت خود از ایران را کاهش دهد اما ترجیح می دهد سطحی از واردات نفت از ایران را پس از ماه نوامبر ادامه دهد.

برایان هوک، رئیس گروه ویژه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد که از نظر واشنگتن عرضه نفت در سطح جهانی در سال ۲۰۱۹ میلادی بیش از میزان تقاضا خواهد بود. امری که به گفته این مقام آمریکایی شرایط آسان تری را برای کشورهای مختلف فراهم می کند تا واردات نفت از ایران را به «صفر» برسانند.

رئیس گروه ویژه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت که اقدامات عربستان در زمینه افزایش تولید نفت همزمان با تلاش آمریکا برای وضع تحریم علیه ایران «بسیار مفید» بوده است.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه روزانه ۶۰ هزار بشکه نفت از ایران می‌خرد

وال استریت ژورنال: آمریکا با قطعنامه پیشنهادی اروپا علیه ایران در شورای حکام مخالفت کرده است

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد