شمخانی: آمریکایی‌ها دو بار در افغانستان به من پیشنهاد مذاکره دادند

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران
علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران Copyright تسنیم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«این برای یک حکومت که ادعا دارد زشت است بولتن‌هایی را که برای جلوگیری از ریزش نیرو توسط منافقین [سازمان مجاهدین خلق] تهیه می‌شود، مبنای تصمیم‌گیری راهبردی علیه ایران قرار دهد.»

آگهی

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران می‌گوید آمریکایی‌ها در جریان حضور او در افغانستان دو بار برای مذاکره به او پیام داده‌اند.

آقای شمخانی ماه گذشته به افغانستان سفر کرده و علاوه بر ملاقات با مقام‌های رسمی این کشور، با نمایندگان طالبان هم مذاکره کرده بود.

مناسبات میان ایران و ایالات متحده آمریکا از زمان خروج دونالد ترامپ از برجام و بازگشت و تشدید تحریم‌ها به شدت تیره شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آقای شمخانی روز دوشنبه و در جریان یک همایش دفاع و امنیت در غرب آسیا با انتقاد شدیدی از سیاست‌های واشنگتن در قبال ایران، جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید را به تعیین راهبرد علیه ایران با استفاده از بولتن‌های سازمان مجاهدین خلق کرد و گفت: «این برای یک حکومت که ادعا دارد زشت است که بولتن‌هایی را که برای جلوگیری از ریزش نیرو توسط منافقین [سازمان مجاهدین خلق] تهیه می‌شود، مبنای تصمیم‌گیری راهبردی علیه ایران قرار دهد. در مورد اسراییل هم وضع به همین صورت است و آنها بر مبنای بولتن‌های غلط تصمیم‌گیری‌های راهبردی در مورد ایران انجام می‌دهند.»

بیشتر بخوانید:

خزانه‌داری آمریکا دو ایرانی را به دلیل حمایت مالی از طالبان تحریم کرد

جزئیات تحریم‌های جدید آمریکا؛ بولتون: تحریم‌های بیشتر علیه ایران در راه است

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا بارها ایران را به حمایت از طالبان در افغانستان متهم کرده اند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزیر خارجه ایران: هنر گریز از تحریم‌ها را به دیگران هم آموزش می‌دهیم

روحانی: آمریکا سال گذشته ۸ بار و امسال ۳ بار درخواست مذاکره داده است

شاخص صلح جهانی؛ ایرانی‌ها تا چه حد در مقایسه با دیگر کشورها در امنیت و آرامش هستند؟