روحانی: آمریکا سال گذشته ۸ بار و امسال ۳ بار درخواست مذاکره داده است

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران
حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران   -  Copyright  عکس از آسوشیتد پرس

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران گفت آمریکا سال گذشته و امسال چندین بار به ایران درخواست مذاکره داده است.

حسن روحانی که عصر سه‌شنبه ۱۳ آذر در مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی سمنان سخن می‌گفت اظهار داشت: «سال گذشته آمریکا ۸ بار مستقیم و امسال ۳ بار غیر مستقیم درخواست مذاکره داشت، بر مبنای عزت مردم نپذیرفتم.»

رئیس قوه مجریه ایران با تاکید بر این که در شورای امنیت ترامپ «شکست خورده است» گفت: «اگر قرار است جلوی آمریکا بایستیم، مشکلات و زخمی شدن و زخمی کردن هم جزو این رویارویی است. اگر فکر می‌کنید آمریکا پیروز است، بدانید که امروز ایران پیروز است و ترامپ شکست خورده است.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رئیس جمهوری ایران بامداد امروز نیز تلویحا تهدید کرده بود که در صورت ممانعت آمریکا از صدور نفت ایران، این کشور تنگه هرمز را به روی عبور و مرور نفتکش‌های سایر کشورهای نفتی خلیج فارس می‌بندد. وی در جریان سخنرانی دیگری در شاهرود گفته بود: «آمریکا بداند ما نفتمان را خواهیم فروخت. قادر نیست جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد. بداند اگر بخواهد جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد.»

آمریکا در دور تازه تحریم‌ها علیه ایران، به طور عمده صنعت نفت ایران را هدف قرار داده و گفته است که می‌خواهد صادرات نفت ایران را به صفر برساند.

**بیشتر بخوانید: **روحانی: اگر آمریکا جلوی صادرات نفت ایران را بگیرد نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد