Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حسن روحانی: بینی آمریکا را به خاک خواهیم مالید

حسن روحانی: بینی آمریکا را به خاک خواهیم مالید
Copyright عکس از خبرگزاری مهر
Copyright عکس از خبرگزاری مهر
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«در میدان جنگ در برابر آنهایی که جنگ اقتصادی به ما تحمیل کرده‌اند، دستانمان را هرگز بالا نخواهیم برد.»

آگهی

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران می‌گوید که آمریکا به دلیل شکست‌های پی در پی در منطقه، جنگ اقتصادی علیه ایران را آغاز کرده است.

رئیس جمهوری ایران روز دوشنبه ۲۸ آبان (۱۹ نوامبر) در سفر استانی به آذربایجان غربی گفت: «ما به عهدمان پایبند بودیم، طبق فرهنگ اسلام به عهدمان در توافق ها پایبند بودیم. ما آغازگر جنگ اقتصادی نبودیم. اما آن ها در سایه شکست پی در پی در منطقه این کار را کردند.»

آقای روحانی در سخنرانی خود در جمع مردم شهر خوی گفت که بر خلاف تصور کشورهای حامی تحریم‌ ها که ایران را عامل شکست خود در یمن، سوریه و لبنان می‌دانند، «ایستادگی کل مردم منطقه» دلیل این شکست‌ها بوده است. وی اضافه کرد: «البته هر وقت برادران مسلمان از ما یاری بخواهند ما هم به وظیفه عمل می کنیم و کمکشان می‌کنیم.»

«به حول و قوه الهی نفتمان را خواهیم فروخت»

حسن روحانی درباره تحریم‌های آمریکا برای جلوگیری از صادرات نفت ایران، از تصمیم این کشور برای برقراری رابطه مستحکم‌تر با ترکیه، جمهوری آذربایجان، عراق و دیگر کشورهای همسایه خبر داد و گفت: «فکر می کنید اگر صادرات نفت ما را قطع کنید، اگر ارتباط ما را با کشورهای همسایه قطع کنید، که نخواهید توانست؛ می توانید پیروز شوید؟ ما به حول و قوه الهی نفتمان را خواهیم فروخت.»

« نخواهیم گذاشت در کالاهای اساسی دچار مشکل شوند»

رئیس جمهوری ایران با اشاره به اینکه هر میدان جنگی تلفات و مجروحانی دارد گفت: «در میدان جنگ در برابر آنهایی که جنگ اقتصادی به ما تحمیل کرده‌اند، دستانمان را هرگز بالا نخواهیم برد و به وظیفه دینی خود و آنچه ملت ایران بر دوش ما گذاشته است، ادامه می‌دهیم.»

وی افزود: «به مردم می‌گویم در هیچ شرایطی نخواهیم گذاشت در کالاهای اساسی دچار مشکل شوند. کالاهای اساسی آنچه در داخل باید تولید شود با همت و ایثار مردم تولید خواهیم کرد و آنچه لازم است از خارج وارد کنیم را وارد خواهیم کرد.»

روحانی: با تحریم‌ها شرایط سخت‌تر و پیشرفت در برخی امور آسان‌تر شده است

آقای روحانی با اذعان به سخت‌تر شدن شرایط زندگی مردم و روند صعودی قیمت‌ها در چند ماه اخیر گفت: «می‌دانیم که شرایط سخت‌تر شده اما مسیر پیشرفت هم در برخی امور برای ما آسان‌تر شده است؛ تولید سخت‌تر شده اما در عین حال صادرات می‌تواند تولید ما را به حرکت درآورد. در حوزه کشاورزی و صنعت مسیر صادرات می‌تواند کشور ما را به حرکت درآورد.»

رئیس جمهوری ایران ضمن تاکید بر واردات کالاهای اساسی با قیمت ۴۲۰۰ تومان در سال جاری اظهار داشت: «قیمت ارز شمشیری دو لبه است که هم صادرات را رونق می‌دهد و هم به مردم فشار وارد می‌کند.»

«منبع اطلاعاتی کاخ سفید متاسفانه اسرائیل و منافقین است»

آقای روحانی در سخنرانی خود در شهر خوی، دومین شهر بزرگ آذربایجان غربی گفت: « آمریکایی‌ها به این فکر بودند و شاید هنوز هم هستند که با فشار چندماهه مردم ایران را تسلیم کنند. اول فکر می‌کردند که در همان اردیبهشت ماه می‌توانند همه شهرهای ایران را به هم بریزند.»

وی در ادامه افزود با اشاره به اینکه منبع اطلاعاتی کاخ سفید اسرائیل و منافقین (سازمان مجاهدین خلق) است، افزود: « فکر می‌کردند با فشار چندماهه می‌توانند به موفقیت برسند.» 

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

حسن روحانی در ادامه به حمایت اروپا از ایران در موضوع تحریم های ایالات متحده اشاره کرد و گفت: «این اولین بار است که در تاریخ آمریکا، علیه یک ملتی تصمیم بگیرد و تمام دنیا در برابر او بایستند. این افتخار ملت ایران، سیاست خارجی و اقتدار ایران اسلامی است.»

رئیس جمهوری ایران در ادامه افزود: « کارگزاران نظام با کمک قوای دیگر، نیروهای مسلح و هدایت مقام معظم رهبری و ایثار مردم ایران انشالله بینی آمریکا را به خاک خواهیم مالید.»

وی همچنین با اشاره به شکایت ایران علیه آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری گفت: « وقتی به دادگاه لاهه رفتیم تا امروز در دو نوبت در دادگاه بین المللی، آمریکا را محکوم کردیم؛ این یک افتخار بزرگ برای حقوقدانان و دیپلمات های ماست.»

رئیس جمهوری ایران در بخش دیگری از سخنانش به وعده خود درباره نجات دریاچه ارومیه اشاره کرده و گفت: «امروز هنوز به احیای دریاچه ارومیه نرسیدیم، اما به تثبیت دریاچه رسیده ایم و این راه را ادامه خواهیم داد.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیام پزشکیان، رئيس جمهوری منتخب ایران به «جهان جدید»: برای گفت‌وگوی سازنده با اروپا آماده‌‌ام

چرا کشورهای غربی تاکنون به پیروزی پزشکیان واکنش نشان نداده‌اند؟

واکنش‌ها به نخستین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری: بی‌رمق، حوصله‌بر و فاقد برنامه اقتصادی