Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رباتی که قرار است به دانش‌آموزان نوشتن بیاموزد

رباتی که قرار است به دانش‌آموزان نوشتن بیاموزد
Copyright 
نگارش از Irene Dominioni
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئولان مدرسه‌ای در استان توسکانی ایتالیا، در حال آزمایش رباتی برای دانش‌آموزان هستند که قرار است در آینده به کودکان نوشتن و ادبیات بیاموزد.

آگهی

مسئولان مدرسه‌ای در ایتالیا رباتی کمک آموزشی را برای دانش‌آموزان ده ساله امتحان کرده‌اند که قرار است انقلابی در صنعت آموزش و تکنولوژی به پا کند.

این ربات اندرویدی قرار است به همراه معلم در حوزه‌هایی چون داستان‌نویسی و نمایشنامه نگاری به دانش‌آموزان تدریس کند.

لوکا رینا، معلم ادبیات و مربی روش آموزش‌های دیجیتال که اجرای این پروژه در این مدرسه هماهنگ کرده می‌گوید: «ما در عصری هستیم که تکنولوژی با سرعتی بالا در حال پیشرفت و گسترش است. در نتیجه ما باید خود را برای هماهنگی با این تکنولوژی‌های جدید آماده کنیم. واقعیت این است که ربات‌ها به طور فزاینده‌ای در زندگی ما نقش ایفا خواهند کرد بنابراین ما باید یاد بگیریم که چگونه با آنها ارتباط برقرار کنیم.»

این ربات کمک آموزشی بخشی از یک پروژه ۴ ماهه است که به گفته تولید کنندگانش سه هدف اصلی را دنبال می‌کند. یک دوره مهندسی مکانیک برای آموزش رباتیک و پیشرفت کارایی این ربات، آموزش و پیشرفت زبان ایتالیایی شامل نوشتن داستان و نگارش نمایشنامه هدف دوم آن است و همچنین عنصری مبتنی بر ایجاد مهارت که در آن ربات بتواند توانایی حل معادلات، ارتباط، همکاری و کار گروهی را فرا گیرد.

بیشتر بخوانید:

سازنده این ربات آنگلا براوو، مهندس رباتیک است. او در خصوص کارکرد این ربات‌ها می‌گوید: «این ربات‌ها ساخته شده از چهار اجزای اصلی هستند که شامل یک ماژول متحرک، یک ماژول مرکزی که مغز رباط است، یک صفحه نمایش که چهره و احاساسات را نمایش می‌دهد و همچنین یک بلندگو که وظیفه پخش صدا را بر عهده دارد.»

این مهندس روباتیک می‌گوید ایده اصلی‌اش این است که برنامه نویسی از طریق کودکانی که تجربه این کار را ندارند استفاده شود. چرا آنها قصد دارند به صورتی که کودکان نوشتن را می‌آموزند ربات هم این فرآیند را بیاموزد.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد دانش‌آموزان از کار کردن با این ربات‌ها راضی هستند. مارتا یکی از دانش‌آموزانی است که از کار کردن با این ربات ابراز رضایت می‌کند و می‌گوید: «بچه‌های دیگر مدرسه به ما حسادت می‌کنند چرا که نمی‌توانند با این ربات‌ها کار کنند.»

الیسا دیگر دانش‌آموزی است که می‌گوید: «من بیشتر از همه از اینکه ربات صدای من را ضبط کرد لذت بردم.»

رینا معلم مدرسه می‌گوید: «این مسیری طولانی است که ما باید در آن تجربه کسب کنیم. بچه‌ها به مدرسه نمی‌روند که تا یاد بگیرند چگونه از یک کامپیوتر استفاده کنند، این چیزی است که یک دانشکده فنی باید آن‌را انجام دهد، اما هدف ما این است که با آموزش اجباری در خصوص پیشرفت‌های تکنولوژیک به دانش‌آموزان ویژگی‌ها را آموزش دهیم و آنها را به استفاده از ابزارهای دیجیتال ترغیب کنیم.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شرکت‌های آمریکایی بیش از پیش ربات را جایگزین نیروی انسانی می‌کنند

ربات‌هایی که در هتل حوله می‌آورند و نوشیدنی سرو می‌کنند

نتیجه تحقیقات: شواهدی دال بر ضرر تماشای صفحات نمایش برای کودکان وجود ندارد