Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اینفانتینو: شاید جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را با ۴۸ تیم برگزار کردیم

اینفانتینو: شاید جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را با ۴۸ تیم برگزار کردیم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئيس فیفا می‌گوید شاید برخی از بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ به میزبانی بعضی از کشورهای همسایه قطر در خلیج فارس برگزار شود.

آگهی

جانی اینفانتینو می‌گوید فیفا در حال بررسی امکان برگزاری جام جهانی با حضور ۴۸ تیم است.

رئيس فیفا با اعلام این مطلب اظهار داشت که اکثر کشورها با ایده ۴۸ تیمی شدن مسابقات موافق هستند، چرا که زمینه را برای حضور کشورهای بیشتری از جهان فراهم می‌کند. آقای اینفانتینو که این صحبت‌ها را در کنفرانسی در دبی به زبان می‌آورد همچنین افزود که فیفا در حال مطالعه این طرح است و با انجام رایزنی و مشورت می‌خواهد به این نتیجه برسد که آیا این امکان وچود دارد که مسابقات ۲۰۲۲ را با حضور ۴۸ تیم برگزار کند یا خیر.

در ماه‌های اخیر صحبت‌های زیادی در خصوص احتمال ۴۸ تیمی شدن مسابقات جام جهانی برای دور آتی این تورنمنت در قطر مطرح شده است. فیفا بعد از جام جهانی سال ۱۹۹۴ آمریکا تصمیم گرفت تا این مسابقات را با حضور ۳۲ کشور برگزار کند و جام جهانی ۹۸ پاریس برای نخستین بار به صورت ۸ گروه ۴ تیمی برگزار شد.

بیشتر بخوانید:

فیفا اعلام کرده است که به طور قطع جام جهانی ۲۰۲۶ که به صورت مشترک در کشورهای کانادا، مکزیک و ایالات متحده آمریکا برگزار می‌شود با حضور ۴۸ کشور خواهد بود، اما هنوز مشخص نیست سرنوشت جام جهانی ۲۰۲۲ چگونه خواهد بود.

رئيس فیفا که روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در دبی سخنرانی می‌کرد، افزود: «در حال بررسی این امکان هستیم که کشورهای همسایه قطر در خلیج فارس برخی از مسابقات را میزبانی کنند.»

در خصوص احتمال برگزاری برخی از بازی‌های جام جهانی در کشورهای همسایه قطر هم چند ماهی است صحبت‌هایی طرح شده است اما اجرایی شدن آن ساده به نظر نمی‌رسد. چرا که از یک طرف قطر مشکلات سیاسی جدی با امارات، عربستان و بحرین دارد، از سوی دیگر ایران از زیرساخت‌های لازم برای میزبانی از چنین تورنمنت جهانی برخوردار نیست. ضمن اینکه مسائل فرهنگی مربوط به حجاب و پوشش تماشاگران و محدودیت‌هاییکه حکومت ایران در این خصوص وضع کرده، دیگر مانعی است که امکان برگزاری برخی از بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در جزایری همچون کیش و قشم را دشوار می‌سازد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر از آنجایی که بسیاری از اسپانسرهای فیفا کمپانی‌های آمریکایی هستند، ممکن است بر این نهاد بین‌المللی فوتبالی فشار بیاورند تا ایران، بخشی از این میزبانی نباشد.

دوحه می‌گوید تصمیم نهایی در خصوص برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ با حضور ۳۲ یا ۴۸ تیم را فیفا اتخاذ خواهد کرد، اما آنها باید امکانات، زیرساخت‌ها و توانایی قطر برای میزبانی از ۴۸ کشور را در نظر بگیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فیفا برای لغو ممنوعیت ورود زنان ایرانی به ورزشگاه‌ها مهلت تعیین می‌کند

بلاتر: اینفانتینو جوان، با انرژی و قدرتمند است

نخستین شکست آرژانتین پس از قهرمانی در جام جهانی در شب درگیری لیونل مسی