Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

رئیس جمهوری جدید برزیل؛ گسست از گذشته یا بازگشت به دوره حکومت نظامیان؟

رئیس جمهوری جدید برزیل؛ گسست از گذشته یا بازگشت به دوره حکومت نظامیان؟
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برای مخالفان ژائیر بولسونارو به قدرت رسیدن فردی با گرایش راست افراطی یادآور دوره حکومت نظامی (بین سالهای ۱۹۶۴ تا ۱۹۸۵) است.

آگهی

بیش از ۲۰۹ میلیون شهروند برزیل روز سه شنبه پس از برگزاری جشن های سال نوی میلادی شاهد آغاز دوره جدیدی در تاریخ سیاسی کشورشان خواهند بود.

ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری منتخب برزیل قرار است در اولین روز سال ۲۰۱۹ میلادی رسما زمام امور را در کشورش به دست گیرد. بسیاری از شهروندان برزیل امیدهای زیادی به انتخاب اولین رئیس جمهور راست افراطی در این کشور بسته اند. آنها امیدوارند انتخاب ژائیر بولسونارو همراه با گسست از سیاستهای گذشته منجر به تغییرات اساسی در کشورشان شود.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

این در حالی است که گروهی دیگر با نگرانی به قدرت رسیدن ژائیر یولسونارو، ۶۳ ساله را دنبال می کنند.

رئیس جمهور جدید برزیل در جریان کارزار انتخاباتی خود وعده داد که با فساد مالی و جرم و جنایت در کشورش مبارزه خواهد کرد. در مقابل منتقدان ژائیر بولسونارو از سخنان نژادپرستانه او و همچنین مواضعش در مورد زنان و همجنسگرایان انتقاد می کنند.

برای مخالفان ژائیر بولسونارو به قدرت رسیدن فردی با گرایش راست افراطی یادآور دوره حکومت نظامی (بین سالهای ۱۹۶۴ تا ۱۹۸۵) است.

پیش بینی می شود شهروندان برزیل با به قدرت رسیدن رئیس جمهور جدید شاهد تغییر ۱۸۰ درجه ای سیاست دولت در امور اقتصادی، دیپلماتیک و اجتماعی باشند. ژائیر بولسونارو وعده داده سیاستی «کاملا متفاوت» با آنچه را که تاکنون اجرا شده است دنبال کند. او سیاستهایی را که تاکنون در کشورش به اجرا گذاشته شده است عامل افزایش فساد مادی و جرم و جنایت معرفی می کند.

از جمله اقدامات رئیس جمهوری جدید برزیل صدور اجازه حمل اسلحه برای تمام کسانی است که سوءپیشینه کیفری ندارند. انتظار می رود اجرای سیاست خصوصی سازی نیز از جمله اقدامات ژائیر بولسونارو در مقام سی و هشتمین رئیس جمهوری برزیل باشد.

قرار است مراسم تحلیف ژائیر بولسونارو تحت تدابیر شدید امنیتی در برازیلیا، پایتخت برزیل برگزار شود. بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل یکی از مهمانان ویژه مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید برزیل خواهد بود. بنا به اعلام نخست وزیر اسرائیل ژائیر بولسونارو قصد دارد «دیر یا زود» سفارت کشورش در اسرائیل را به شهر بیت المقدس منتقل کند.

ژائیر بولسونارو روز ۲۸ اکتبر سال گذشته میلادی با کسب ۵۵ درصد آراء به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد.

بیشتر بخوانید:

عکس از رویترز
یک هوادار رئیس جمهوری جدید برزیل با پرچم اسرائیلعکس از رویترز
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گرامیداشت یاد قربانیان حکومت نظامی برزیل با تظاهرات علیه رئیس‌جمهور

دو نوجوان دانش‌آموزان یک مدرسه در برزیل را به رگبار گلوله بستند

عضو همجنسگرای پارلمان برزیل: تهدید به مرگ شده‌ام، کشور را ترک می‌کنم