Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

افغانستان؛ رئیس فدراسیون فوتبال به اتهام رسوایی جنسی ممنوع الخروج شد

افغانستان؛ رئیس فدراسیون فوتبال به اتهام رسوایی جنسی ممنوع الخروج شد
افغانستان؛ رئیس فدراسیون فوتبال به اتهام رسوایی جنسی ممنوع الخروج شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان متهم به کتک زدن و تجاوز جنسی به دختران تیم ملی فوتبال این کشور است. نشریه برتانیایی گاردین پیش از این با انتشار گزارشی در ماه نوامبر از این رسوایی پرده برداشته بود.

آگهی

رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان روز دوشنبه اتهام های مطرح علیه وی مبنی بر آزار جنسی بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان این کشور را قاطعانه رد و به عنوان «توطئه‌ای بی اساس» محکوم کرد.

کرام الدین کریم، رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان متهم به کتک زدن و تجاوز جنسی به دختران تیم ملی فوتبال این کشور است. نشریه بریتانیایی گاردین پیش از این با انتشار گزارشی در ماه نوامبر از این رسوایی پرده برداشته بود.

این روزنامه بریتانیایی روز جمعه اقدام به انتشار افشاگری های یکی از قربانیان ماجرا کرد. بر اساس اظهارات این فرد آقای کریم وی را با تفنگ تهدید و پس از تجاوز مورد ضرب و شتم قرار داده است.

دستگاه قضایی افغانستان کار تحقیقات در باره این پرونده را به جریان انداخته است. رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان در گفتگو با خبرگزاری فرانسه ابراز اطمینان کرده است که از این اتهامات تبرئه و در نهایت از ماجرای رسوایی یاد شده سربلند بیرون خواهد آمد.

آقای کریم به همراه سه تن دیگر از اعضای فدراسیون فوتبال افغانستان تا پایان یافتن تحقیقات قضایی در باره این پرونده از کار معلق شده اند.

وی در ادامه ضمن رد قاطعانه اتهامات می گوید «دسیسه ای بی اساس در کار است.» به گفته او غیر از «چند صدای احراز هویت نشده» مدرکی برای اثبات ادعاها ارائه نشده و اتهام زنندگان «گستاخانه از این ترفند برای درخواست پناهندگی در اروپا» استفاده می کنند.

گفتنی است رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان و سه تن دیگر از همکارانش که در این پرونده متهم شناخته شده اند از سوی دادستانی ممنوع الخروج شده اند.

روزنامه گاردین همچنین اظهارات فرد دیگری در این ارتباط را منتشر کرد که بر اساس آن رئیس فدراسیون فوتبال پس از تلاش برای نزدیک شدن به وی به صورت آشکار او را به بریدن زبان تهدید کرده است.

به گفته کرام الدین کریم که دارای دو زن و یازده فرزند است اتهامات همه از خالده پوپال، کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال زنان افغانستان سرچشمه می گیرد که اکنون مسئول یک سازمان غیر دولتی است.

کاپیتان سابق تیم فوتبال زنان افغانستان که هفت سال پیش در پی تهدیدهای مکرر، خاک افغانستان را ترک کرده به خبرگزاری افغانستان گفته است که شخصا شاهد آزار روحی و جنسی بازیکنان توسط دو مسئول بلند پایه افغان در اردوی خارج از کشور در اردن بوده است.

احمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افعانستان پیشتر در واکنش به این رسوایی گزارش‌های منتشر شده در این زمینه را «تکان‌دهنده» توصیف و تاکید کرده بود که هیچ گونه «بداخلاقی و بی‌حرمتی» نسبت به ورزشکاران را تحمل نمی کند.

بیشتر بخوانید:

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر یونان از ورزشکار زن به خاطر افشای آزار جنسی تقدیر کرد

مقام پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان به دلیل آزار جنسی از کار محروم شد

وثیقه یک میلیون یورویی برای دنی آلوز؛ ستاره سابق بارسلونا از زندان خارج می‌شود