ارسال پول برای اسلامگرایان سوریه؛ پلیس آلمان یک مسجد را تفتیش کرد

آلمان؛ پلیس مسجدی را در ارتباط با  کمک مالی به اسلامگرایان بازرسی کرد
آلمان؛ پلیس مسجدی را در ارتباط با کمک مالی به اسلامگرایان بازرسی کرد
نگارش از Euronews

بر اساس تحقیقات انجام شده واعظ و امام جماعت این مسجد مظنون به ارسال مقادیری پول به یک پیکارجوی اسلامی در سوریه است تا فرد یاد شده در ازای آن دست به «اقدامات تروریستی» بزند.

پلیس آلمان روز سه شنبه مسجدی در برلین را در ارتباط با تحقیقات مرتبط با ارسال کمک های مالی احتمالی به گروه‌های جهادی در سوریه مورد بازرسی و تفتیش قرار داد.

منابع خبری در پایتخت آلمان با استناد به اظهارات بازپرس های مسئول رسیدگی به این پرونده تصریح کردند که بر اساس تحقیقات انجام شده واعظ و امام جماعت این مسجد مظنون به ارسال مقادیری پول به یک پیکارجوی اسلامی در سوریه است تا فرد یاد شده در ازای آن دست به «اقدامات تروریستی» بزند.

بر این اساس ماموران پلیس آلمان صبح روز سه شنبه با ورود به داخل مسجد الصحابه در محله ودینگ، واقع در شمال برلین اقدام به جستجو برای یافتن اسناد و مدارک مرتبط با این پرونده کردند.

این همان مسجدی است که احمد، واعظ ۴۵ ساله آن هر روز برای مراجعه کنندگان آن خطابه می کند.

این مرکز اسلامی هیچ واکنشی به اقدام پلیس آلمان نشان نداده است.

مقامات آلمانی در حالی نظارت بر محافل و موسسات اسلامی در کشورشان را تشدید کرده اند که هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان و عضو حزب اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن ماه مارس سال جاری در نخستین اظهارات خود پس از انتصاب به این سمت گفته بود که اسلام به آلمان تعلق ندارد.

مطالب مرتبط