Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

غیبت ۱۹ نماینده استان اصفهان در جلسه علنی مجلس ایران

مجلس ایران
مجلس ایران Copyright عکس از ایسنا
Copyright عکس از ایسنا
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نمایندگان اصفهان حدود ۱۰ روز پیش در اعتراض به حذف بودجه تامین آب شرب استان به طور دسته جمعی از سمت خود استعفاء دادند.

آگهی

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران می گوید استعفای نمایندگان استان اصفهان روز یکشنبه در هیات رئیسه مجلس بررسی می شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا رئیس مجلس ایران در حالی این مطلب را در جلسه علنی مجلس اعلام کرد که ۱۹ نماینده استان اصفهان در جلسه علنی روز یکشنبه حضور نداشتند.

زهرا سعیدی، نماینده مبارکه در مجلس در مورد غیبت نمایندگان استان اصفهان در جلسه علنی مجلس اظهار داشت: «نمایندگان اصفهان صبح امروز یکشنبه در جلسه علنی مجلس حاضر نشدند و هم اکنون برای توضیح مشکل خود در دفتر آیت‌الله طباطبایی نژاد نماینده ولی فقیه در اصفهان حضور پیدا کردند.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

نمایندگان اصفهان حدود ۱۰ روز پیش در اعتراض به حذف بودجه تامین آب شرب استان به طور دسته جمعی از سمت خود استعفاء دادند. آنها اعلام کرده بودند که از زمان ارائه این استعفاء در صحن مجلس و کمیسیون های تخصصی آن حضور نخواهند یافت.

نادر قاضی پور، نماینده ارومیه در مجلس در تذکری آئین نامه ای در جلسه علنی روز یکشنبه در مورد استعفای همکاران خود از استان أصفهان گفت: «با توجه به این که نمایندگان اصفهان امروز در مجلس حضور پیدا نکردند لازم است از آنها برای حل مشکلاتشان دعوت کرد.»

وی افزود: «نمایندگان اصفهان افرادی پرتلاش و متدین هستند. باید از آنها برای حضور در مجلس دعوت شود همچنین مشکلات آب استان اصفهان بخصوص زاینده رود را حل کنیم.»

استعفای جمعی نمایندگان مجلس در سالهای گذشته چندین بار اتفاق افتاده است اما تمامی آنها با چانه‌زنی های گوناگون به مرحله طرح در صحن علنی نرسیدند.

استعفای جمعی ۱۸ نماینده استان فارس در اعتراض به انتخاب استاندار جدید فارس در سال ۱۳۹۴ و استعفای جمعی ۱۸ نماینده استان خوزستان در سال ۱۳۹۲ در اعتراض به کاهش بودجه عمرانی استان خوزستان از جمله این استعفاهای دسته جمعی بود که با چانه زنی های مختلف به مرحله طرح در صحن علنی مجلس نرسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت زندگی به حاشیه زاینده رود

دلیل مراجعه نماینده سراوان به گمرک چه بود؟

مجلس ایران در جلسه‌ای پرتنش، بار دیگر لایحه سی‌اف‌تی را تصویب کرد