Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جودوکار هجده ساله ژاپنی با شکست قهرمان جهان پدیده رقابت های مسترز چین شد

جودوکار هجده ساله ژاپنی با شکست قهرمان کوبایی پدیده رقابت های مسترز چین شد
جودوکار هجده ساله ژاپنی با شکست قهرمان کوبایی پدیده رقابت های مسترز چین شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جودوکار ژاپنی در فینال ایدالیس اروتیز، قهرمان المپیک از کوبا و دارنده دو عنوان قهرمانی جهان را پیش رو داشت و در نهایت موفق شد با یک مبارزه تاکتیکی او را شکست دهد.

آگهی

دومین و آخرین روز از رقابت های جودوی مسترز گوانگ‌ژو با درخشش آکیرا سانی، جودوکار هجده ساله ژاپنی همراه بود.

سانی که عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی را نیز از آن خود کرد در مرحله نیمه نهایی مبارزات وزن به اضافه یکصد کیلوگرم با غلبه بر لاریسا سریچ، حریفی از بوسنی هرزگوین، دارنده مدال نقره جهانی راهی مسابقه پایانی شد.

جودوکار ژاپنی در فینال ایدالیس اروتیز، قهرمان المپیک از کوبا و دارنده دو عنوان قهرمانی جهان را پیش رو داشت و در نهایت موفق شد با یک مبارزه تاکتیکی او را شکست دهد.

آکیرا سانی پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست گفت: «اورتز جودوکاری بسیار تاکتیکی است. می دانستم که باید به دام فن های او نیافتم، بنابر این تلاش کردم هوشمندانه با او مبارزه کنم و از پسش بر آیم.»

توشیشویلی بهترین جودوکار مرد روز پایانی

گورام توشیشویلی، جودوکار وزن به اضافه یکصد کیلوگرم از گرجستان عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی را از آن خود کرد. توشیشویلی که قهرمانی جهان را یدک می کشد با تکنیک «او سوتو گاری» شکست ناپذیر نشان داد.

او با شکست حریفانی از قرقیزستان، اتریش و ژاپن راهی مبارزه پایانی شد.

توشیشویلی در فینال رافائل سیلوا دارنده مدال المپیک از برزیل را پیش رو داشت که عنوان جهانی را نیز در کارنامه اش به ثبت رسانده است.

جودوکار گرجستانی این بار از اوسائی کومی برای برتری مقابل حریف قدرتمند برزیلی استفاده کرد و در نهایت با امتیاز ایپون از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد.

طلای منهای ۹۰ کیلوگرم بر گردن جودوکار اسپانیا

مدال طلای وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان به نیکولوس شرازادیشویلی از کشور اسپانیا رسید. این ورزشکار اسپانیایی که قهرمانی جهان را در کارنامه دارد در فینال کریستیان تات، حریف سرشناس مجاری را پیش رو داشت که در نهایت موفق شد با کسب امتیاز ایپون شکستش دهد.

ابراز دوستی و روحیه دادن به تات توسط شرازادیشویلی از جمله صحنه های به یاد ماندنی رقابت های روز پایانی بود که توجه رسانه ها را به خود جلب کرد.

ژاپن مثل همیشه در صدر جدول مدال ها

ژاپن، قدرت اول جودوی جهان در این مسابقات سه طلای دیگر به اندوخته های خود اضافه کرد تا در روز پایانی چهار مدال زرین را شکار کرده باشد.

تاکشی ساساکی، جودوکار مرد وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مردان با غلبه بر لاپیناگوف از روسیه به مدال طلا رسید.

ساکی نیزوئه، جودوکار زن وزن منهای ۷۰ کیلوگرم ژاپن دیگر مدال طلای کشورش در روز پایانی را بر گردن انداخت.

مامی اومکی، قهرمان سابق جهان در وزن منهای ۷۸ کیلوگرم زنان، ژاپن را صاحب چهارمین مدال طلای روز پایانی کرد. او در فینال هموطنش روئیکا ساتو را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت.

بهترین فن

بهترین فن روز پایانی یک اوراناگه بود که یوآن، جودوکار وزن به اضافه یکصد کیلوگرم چین در دور نخست رقابت ها مقابل حریف کره ای خود به اجرا درآورد تا امتیاز ایپون را دریافت کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخشش جودوکاران فرانسه و کوزوو در آخرین روز جایزه بزرگ تفلیس

جودو؛ الکس کلرژه فرانسوی بهترین جودوکار مرد روز پایانی گرند پری تل آویو

جودو؛ جیب پرمدال ژاپنی ها در نخستین روز از گرند اسلم اوساکا