Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نامزدهای احتمالی دموکرات‌ها برای رقابت با ترامپ در سال ۲۰۲۰ چه کسانی هستند؟

نامزدهای احتمالی دموکرات‌ها برای رقابت با ترامپ در سال ۲۰۲۰ چه کسانی هستند؟
Copyright عکس ها از رویترز
Copyright عکس ها از رویترز
نگارش از مهران احمدی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

منابع خبری در درون حزب دموکرات بر این باورند که بین شش تا ۱۰ نفر از چهره های سیاسی این حزب در ماه ژانویه نامزدی خود را برای ریاست جمهوری اعلام خواهند کرد.

آگهی

شماری از چهره های مطرح حزب دموکرات آمریکا احتمالا در ماه ژانویه نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ اعلام خواهند کرد.

هیچ کدام از نامزدهای احتمالی حزب دموکرات تاکنون نتوانسته است خود را به عنوان نامزد بلامنازع برای رقابت با دونالد ترامپ در سال ۲۰۲۰ مطرح کند. این در حالی است که حزب دموکرات در انتخابات میان دوره ای ماه گذشته موفق شد اکثریت را در مجلس نمایندگان به دست آورد. با این حال دموکراتها در کسب اکثریت در مجلس سنا ناکام ماندند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

منابع خبری در درون حزب بر این باورند که بین شش تا ۱۰ نفر از چهره های سیاسی این حزب در ماه ژانویه نامزدی خود را برای ریاست جمهوری اعلام خواهند کرد.

این در حالی است که شمار شخصیت هایی که از آنها به عنوان نامزد بالقوه حزب یاد می شود به ۲۰ نفر می رسد.

هیلاری کلینتون و برنی سندر چهار سال پیش تا ماه آوریل سال ۲۰۱۵ برای اعلام نامزدی خود صبر کردند. این در حالی است که به نظر می رسد این بار نامزدهای دموکرات زودتر از دوره های قبل رقابت های انتخاباتی را آغاز کنند.

در این گزارش نگاهی انداخته ایم به نامزدهای بالقوه حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰:

جو بایدن

جو بایدن که سابقه هشت سال معاونت ریاست جمهوری را در کارنامه خود دارد یکی از مطرح ترین نامزدهای احتمالی است. او اکنون ۷۶ ساله است و در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری پیرترین رئیس جمهوری آمریکا در آغاز دوره اش خواهد بود.

عکس از رویترز
جو بایدن در مراسم تشییع جورج بوش پدرعکس از رویترز

کامالا هریس

کامالا هریس سناتور ایالت کالیفرنیا است. این ایالت برای نامزدهای حزب دموکرات از نظر جذب حمایت مالی اهمیت زیادی دارد. او دو سال پیش به عنوان عضو سنای آمریکا انتخاب شد اما از وی به عنوان یکی از چهره های مطرح برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری و رقابت با دونالد ترامپ یاد می شود.

عکس از رویترز
کامالا هریسعکس از رویترز

الیزابت وارن

الیزابت وارن، ۶۹ ساله سناتور ایالت ماساچوست است. او در حزب دموکرات محبوبیت زیادی دارد و تاکنون تجربه چند بار جدال لفظی با دونالد ترامپ در توئیتر را داشته است.

عکس از رویترز
الیزابت وارنعکس از رویترز

کیرستن گیلیبرند

کیرستن گیلیبرند، سناتور ایالت نیویورک ۵۲ ساله است. او پس از هیلاری کلینتون که در سال ۲۰۰۹ به وزارت خارجه رفت سناتور ایالت نیویورک شد.

عکس از رویترز
کیرستن گیلیبرندعکس از رویترز

برنی سندرز

برنی سندرز، سناتور مستقل ایالت ورمونت چهار سال پیش در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات از هیلاری کلینتون شکست خورد اما جوانان زیادی را مجذوب کارزار انتخاباتی خود کرد. بسیاری از آنها اکنون نیز امیدوارند سناتور ۷۷ ساله بار دیگر بخت خود را برای کسب نامزدی حزب دموکرات و رقابت با دونالد ترامپ بیازماید.

عکس از رویترز
برنی سندرزعکس از رویترز

کوری بوکر

کوری بوکر، ۴۹ ساله از سناتورهای جوان حزب دموکرات محسوب می شود. او در سال ۲۰۱۳ از ایالت نیوجرسی به مجلس سنا راه یافت. برخی از طرفداران حزب دموکرات موقعیت او را با موقعیت باراک اوباما پیش از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ مقایسه می کنند.

عکس از رویترز
کوری بوکرعکس از رویترز

جان کری

جان کری، نامزد ناکام حزب دموکرات در سال ۲۰۰۴ میلادی اعلام کرده که به احتمال نامزدی اش در انتخابات سال ۲۰۲۰ فکر می کند. او بین سالهای ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ وزیر خارجه باراک اوباما بود و یکی از دستوردهای او در این مقام توافق هسته ای با ایران محسوب می شود.

او در انتخابات سال ۲۰۰۴ از جورج دبلیو بوش شکست خورد. 

عکس از آرشیو
جان کری، وزیر خارجه پیشین آمریکاعکس از آرشیو

انتظار می رود اولین مناظره بین نامزدهای انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در ماه مه سال ۲۰۱۹ برگزار شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان در صف ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا

فرماندار کالیفرنیا مراسم تحلیف را با کودک ۲ ساله‌اش به جای آورد

اتحاد رقبای جمهوری‌خواه در پی سوء قصد نافرجام؛ نیکی هیلی: جمهوری اسلامی در زمان ترامپ ضعیف شد