Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

زنان در صف ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا

عکس از رویترز
عکس از رویترز
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بعد از الیزابت وارن و کرستن جیلیبرند، این بار کامالا هریس سناتور دموکرات اعلام کرده که برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ نامزد خواهد شد.

آگهی

بعد از الیزابت وارن و کرستن جیلیبرند، این بار کامالا هریس، سناتور دموکرات اعلام کرد که برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا نامزد خواهد شد. او سومین زنی است که برای ریاست جمهوری در آمریکا کاندیدا شده است. هریس، سناتور دموکرات از کالیفرنیا چند ساعت پیش اعلام کرد کارزارش برای رسیدن به نامزدی حزب دموکرات آمریکا را آغاز می‌کند. او هندی و جامایکایی تبار است.

هریس ویدیویی را در حساب تویترش منتشر کرده و در‌ آن بر عدالت، انصاف، درستی، برابری، آزادی و دموکراسی تاکید کرده است. او در ادامه گفته که «این‌ها تنها حرف نیست بلکه ارزش‌هایی است که ما در آمریکا آن را گرامی داشته‌ایم. همه آنها حالا به خط شده اند.»

در ادامه او خطاب به آمریکایی‌ها می‌گوید: «سرنوشت آینده آمریکا دست شما و میلیون‌ها نفر دیگر است. باید صدایمان را برای حفاظت و مبارزه برای نگهداشتن ارزش های آمریکایی خود بالا ببریم. این دلیلی است که مرا واداشته تا در انتخابات آینده ریاست‌جمهوری آمریکا حاضر شوم. تلاش من بالا بردن چنین صداهایی در جامعه است. تا اینکه این صداها در کنار هم قرار گیرد.»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در انتخابات ریاست جمهوری دوره پیش آمریکا هیلاری کیلینتون با اختلاف ناچیزی از دونالد ترامپ، رییس جمهوری کنونی این کشور عقب افتاد و نتوانست نخستین زنی باشد که در تاریخ آمریکا بر کرسی ریاست‌جمهوری تکیه می‌زند اما پس از او گویا زنان دموکرات برای تصاحب این کرسی خیز بلندی برداشته‌اند.

انتحابات اخیر کنگره آمریکا نیز برای زنان بازی برد بود و برای نخستین بار تعداد زیادی از آنها توانستند وار کنگره شوند و در روز تحلیف چهره اغلب مردانه کنگره آمریکا به تصویری دیگر بدل شده بود. به ویژه اینکه برای نخستین بار در تاریخ آمریکا این بار دو زن مسلمان توانستند به کنگره راه بیابند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس آمریکا طرح بمب گذاری در منطقه‌ای مسلمان نشین را خنثی کرد

نامزدهای احتمالی دموکرات‌ها برای رقابت با ترامپ در سال ۲۰۲۰ چه کسانی هستند؟

نیکی هیلی به کارزار انتخاباتی خود برای ورود به کاخ سفید پایان داد