Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرصت‌های شغلی که آموختن زبان روسی فراهم می‌کند

فرصت‌های شغلی که آموختن زبان روسی فراهم می‌کند
Copyright 
نگارش از Sergey Shcherbakov
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یادگرفتن زبان روسی آسان نیست. اما برای این زبان تقاضای زیادی در بازار هست. چه فرصت‌هایی در تجارت، علوم و ارتباطات پیش روی کسانی است که زبان روسی یاد می‌گیرند؟

آگهی

دانستن یک زبان‌ خارجی دریچه‌ای به سوی فرهنگ و دنیای جدید است. گفته می‌شود در جهان ۳۰۰ میلیون نفر به زبان روسی صحبت می‌کنند. یادگرفتن زبان روسی آسان نیست اما برای این زبان تقاضای زیادی در بازار هست. چه فرصت‌هایی در تجارت، علوم و ارتباطات پیش روی کسانی است که زبان روسی یاد می‌گیرند؟

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

آموختن زبان روسی برای تقویت فرصتهای شغلی

زبان روسی در شوروی سابق زبان میانجی به‌شمار می‌‌‌رفت. اما امروز جوامع بزرگ در اروپا و در سراسر اقیانوس اطلس به این زبان صحبت می‌کنند.

سالانه بیش از ۱۵۰۰ دانشجوی خارجی از سراسر جهان برای یادگیری زبان روسی به دانشگاه سن پترزبورگ می‌آیند.

انگیزه و هدف دانشجویان زبان روسی متفاوت است: از عشق به ادبیات روسی گرفته تا تقویت فرصتهای شغلی و حرفه‌ای.

تد یک دانشجوی مبادله‌ای است که از سوئد آمده است او می‌خواهدطراح بازی‌های کامپیوتری شود.

او می‌گوید: «به نظرم یادگیری زبان روسی فرصت‌های زیادی در اختیارم می‌گذارد. آموختن این زبان بسیار ارزشمند است. می‌توانم از آن در زندگی حرفه‌ای‌ام استفاده کنم.»

ترنتون دانشجوی آمریکایی رشته ارتباطات بین المللی در دانشگاه سن پترزبورگ نیز همینطور فکر می‌کند. او می‌گوید:‌ «یادگیری زبان روسی یک چالش واقعی است و برای کسانی که انگلیسی صحبت می‌کند آسان نیست. در نتیجه فکر کردم یادگیری آن فرصت فوق العاده‌ای برای ورود به بازار کار در اختیارم می‌گذارد.»

بیشتر بخوانید:

پلتفورم آنلاین و رایگان آموزش زبان روسی در دانشگاه پوشکین

دانشجویان زبان روسی از سه قاره اروپا، آمریکا و آسیا و از ۶۰ کشور به دانشگاه سن پترزبورگ می‌آیند. اما برای کسانی که نمی‌توانند برای یادگیری این زبان به روسیه بیایند یک راه حل خوب وجود دارد.

اولین روش آموزش زبان روسی به خارجی‌ها در «دانشگاه دولتی پوشکین» ابداع شد. این دانشگاه در مسکو یکی از مراکز اصلی آموزش عالی زبان روسی به خارجی‌ها در روسیه به‌شمار می‌آید.

گرچه امکان آموزش از راه دور در این دانشگاه چندان گسترده نیست؛ اما برای کسانی که می‌خواهند شروع به یادگیری این زبان بکنند و همچنین برای اساتید این زبان روشها و راههای زیادی وجود دارد.

تمام روشهایی که از نیم قرن پیش برای آموزش زبان روسی به کار گرفته می‌شود در یک وبسایت قابل دسترس است.

مارگریتا روسکایا، استاد دانشگاه پوشکین به یورونیوز می‌گوید: «طبق مطالعات ما تعداد کسانی که در سراسر دنیا می‌خواهند روسی یاد بگیرند حدود ۱۲۵ میلیون نفر است. تعداد زیادی از این افراد به موسسه ما در مسکو می آیند. اما امکان سفر به مسکو برای همه وجود ندارند. به همین دلیل است که ما پلتفورم PushkinOnline را ایجاد کردیم که یک مدرسه آنلاین آموزش زبان روسی از راه دور است. رایگان و برای همه قابل دسترس است.»

زبان روسی یکی از زبان‌های پذیرفته شده در بسیاری از ایالت‌های مختلف آلمان است

تخمین زده می‌شود حدود ۴ میلیون نفر روسی زبان در آلمان زندگی می‌کنند. عده‌ای زبان روسی را به دلایلی کاملاً فرهنگی و به‌خاطر دلبستگی به فرهنگ روسیه یاد می‌گیرند. اما بیشتر دانشجویان آلمانی‌ این زبان به دنبال اهدافی عملی‌ هستند.

بریژيت درسلر، دانشجوی مقطع دکتری در دانشگاه علوم کاربردی برلین می‌گوید:‌ «امکانات یادگیری زبان روسی در آلمان خوب است. در بسیاری از ایالت‌ها روسی یکی از زبان‌های پذیرفته شده در مدارس و همچنین در برلین است. من در دانشگاه کار می‌کنم. می‌خواهیم به دانشجویان نشان دهیم که آموختن زبان روسی باعث بهبود چشم انداز شغلی می‌شود.»

پایتخت آلمان از ۳۰ نوامبر سال ۲۰۱۸ میزبان رویداد یک هفته زبان روسی بود. معلمان زبان روسی و متخصصان زبان و فرهنگ اسلوا از سراسر اروپا در این رویداد سالانه شرکت کردند.

الونورا میتروفانووا سرپرست مرکز Rossotrudnichestvo یکی از اولین سخنران این رویداد می‌گوید:‌ «سازمان ما شبیه موسسات آموزشی مانند Alliance Francaise و گوته است. ما در ۸۱ کشور شعبه داریم. ماموریتمان آموزش زبان روسی است. نیاز به یادگیری این زبان وجود دارد و ما نیز سعی می‌کنیم علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی و تربیت اساتید محلی زبان روسی، کتب درسی آموزش نیز آماده کنیم.»

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

استقبال روزافزون از زبان چینی در آفریقا؛ آموزش اجباری ماندارین در مدارس کنیا

آیا آموختن زبان خارجی تأثیری بر تقویت هوش دارد؟

وضعیت آموزش زبان های خارجی در کشورهای اتحادیه اروپا