هشدار دانشمندان بدلیل افزایش گازهای گلخانه ای و انتظار یک فاجعه زیست محیطی

هشدار دانشمندان بدلیل افزایش گازهای گلخانه ای و انتظار یک فاجعه زیست محیطی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در آستانه کنفرانس زیست محیطی به میزبانی لهستان گزارشی از هشتاد دانشمند نشان از افزایش بی سابقه تولید گازهای گلخانه ای در جهان دارد.

آگهی

گزارشی از ۸۰ پژوهشگر محیط زیست جهان، وضعیتی هشدار دهنده درباره گرم شدن زمین و افزایش تولید گازهای گلخانه ای را افشا می کند.

در این گزارش می خوانیم که تولید گازهای گلخانه ای، مهم ترین عامل تغییرات اقلیمی، در سال گذشته میلادی برخلاف پیش بینی ها افزایشی ویژه داشته است. در سال ۲۰۱۸ با افزایش میانگین ۲.۷ درصدی تولید گازهای گلخانه ای مواجه بوده ایم و این عدد با توجه به اینکه جهان در سال ۲۰۱۷ با افزایش ۱.۶ درصدی گازهای گلخانه ای روبرو بوده است کره خاکی ما را در وضعیت هشدار قرار می دهد.

بالاترین نرخ افزایش گازهای گلخانه ای در دهه اخیر البته در سال ۲۰۱۱ گزارش شده است.

بیشتر بخوانید:

گرمایش کره زمین؛ ۹۰ شرکت صنعتی مسئول اصلی هستند

اختلاف فرانسه و آلمان برسر کاهش گازهای گلخانه‌ای در دو دهه آینده

گلن پیترز، کارشناس محیط زیست می گوید با توجه به نرخ بالای تولید گازهای گلخانه ای در سال های اخیر نمی توان انتظار داشت تا پایان قرن گرم شدن زمین تنها ۱ تا یک و نیم درجه سانتی گراد، عدد تخمینی سازمان ملل، بماند و این به معنای یک فاجعه بی سابقه زیست محیطی خواهد بود.

یکی از دلایل عمده افزایش ویژه گازهای گلخانه ای بالارفتن تولید گازهای گلخانه ای در چین است. چینی ها فراتر از تمام کشورهای جهان نرخ تولید گازهای گلخانه ای را در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۴.۷ درصد رسانده اند. دومین کشور آلوده کننده جهان مانند سال های گذشته ایالات متحده افزایش نرخ ۲.۵ درصدی داشته است. هند که در سال های اخیر به جمع مهم ترین کشورهای آلاینده هوای کره خاکی پیوسته است. با افزایش تولید ۶.۵ درصدی روبرو بوده است.

برخلاف این کشورها، قاره سبز موفق شده است تولید گازهای گلخانه ایش را نسبت به سال گذشته میلادی کاهش بدهد. اروپایی ها موفق شدند ۰.۷ درصد از تولید گازهای گلخانه ای جهان بکاهند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پژوهش علمی: آلودگی هوا باعث از بین رفتن توانایی‌های شناختی انسان می‌شود

مرگ سالانه ۷ میلیون نفر در سراسر جهان در اثر آلودگی هوا

چرا نخست‌وزیر پیشین بریتانیا خواستار انحلال سازمان ملل متحد شد؟