Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تلاش خلبانان هواپیمای لاین‌ایر اندونزی برای کنترل هواپیما پیش از سقوط

تلاش خلبانان هواپیمای لاین‌ایر اندونزی برای کنترل هواپیما پیش از سقوط
Copyright REUTERS
Copyright REUTERS
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هواپیمای مکس، آخرین مدل جت‌ایرلانر ۷۳۷، به سیستم خودکاری مجهز است که در صورت تشخیص سنسورها در مورد بالا بودن دماغه هواپیما و خطر واماندگی ایرودینامیک، دماغه را به سمت پائین می‌کشد.

آگهی

تحقیقات اولیه درباره سقوط هواپیمای لاین ایر اندونزی در دریای جاوه منتشر شد. بر اساس بررسی محققان درحالی که سیستم ایمنی خودکار هواپیما دماغه را به سمت پایین می‌کشید، خلبانان پرواز ۷۳۷ مکس-۸ به شدت برای کنترل هواپیما تلاش می‌کرد.

تمرکز محققان بر این بوده که آیا اطلاعات دریافت شده از سنسورها، «سیستم خودکار ضد واماندگی» هواپیما را وادار به کشیدن دماغه به سمت پایین می‌کرده یا نقص فنی عامل این موضوع بوده است.

اطلاعات مربوط به جعبه سیاه هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس-۸ به نمایندگان مجلس اندونزی ارائه شده است. مقامات این کشور یافته‌های استخراج شده از جعبه سیاه را روز چهارشنبه ۲۸ نوامبر منتشر کردند اما دستیابی به نتیجه در تحقیقات را به آینده موکول کردند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

رویترز
استخراج موتور هواپیمای سقوط کرده لاین ایر از عمق دریای جاوهرویترز

هواپیمای مکس آخرین نسخه جت‌ایرلانر ۷۳۷، به سیستم خودکاری مجهز است که در صورت تشخیص سنسورها در مورد بالا بودن دماغه هواپیما و خطر واماندگی ایرودینامیک، دماغه هواپیما را به سمت پائین می‌کشد.

پیتر لم، متخصص هوانوردی، ماهواره و ارتباطات هوایی در تحلیل این موضوع در وبلاگ خود نوشته است که خلبان «درگیر بازی گرگم به هوای خطرناکی» با سیستم خودکار برای بالا بردن دماغه هواپیما بوده است.

آقای لم به خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید: «این اتفاق ۲۶ مرتبه طی ۱۱ دقیقه افتاده است ولی خلبان موفق به کشف دلیل این نقص نمی‌شد و بنابراین رویه معمول را برای رفع اشتباه فعال شدن سیستم خودکار به کار گرفت.»

بوئینگ ۷۳۷ مکس-۸ متعلق به هواپیمایی لاین ایر اندونزی روز ۲۰ اکتبر در دریای جاوه سقوط کرد و همه ۱۸۹ مسافر و خدمه پرواز این هواپیما جان خود را از دست دادند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقوط یک هواپیما با ۱۸۹ سرنشین در اندونزی؛ جستجو برای یافتن اجساد ادامه دارد

شگفتی دانشمندان از مشاهده یک اورانگوتان وحشی که برای درمان زخمش از گیاه دارویی استفاده کرد

وزیر دفاع اندونزی با کارنامه نقض حقوق بشر مدعی پیروزی در انتخابات شد