رهبر ایران: قصد آغاز جنگ نداریم اما توان نظامی ما باید افزایش یابد

رهبر ایران: قصد آغاز جنگ نداریم اما توان نظامی ما باید افزایش یابد
Copyright  عکس از khamenei.ir
نگارش از Euronews

علی خامنه‌ای، رهبر ایران خواستار افزایش توانایی و آمادگی نیروهای نظامی کشور شد.

علی خامنه‌ای، رهبر ایران، خواستار افزایش توانایی و آمادگی نیروهای نظامی کشور شد.

آقای خامنه‌ای روز چهارشنبه و در دیدار فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی ارتش ایران، از آنان خواست تا هرچه می‌توانند توانایی‌ها و آمادگی‌های خود را افزایش دهند تا به تعبیر او «دشمنان ایران حتی جرئت تهدید این ملت بزرگ را نداشته باشند.»

رهبر ایران افزایش آمادگی نیروهای مسلح را موجب بازدارندگی و ترس دشمنان دانست و تاکید کرد که جمهوری اسلامی قصد آغاز جنگ با کسی را ندارد.

آقای خامنه‌ای تصریح کرد که سطح توانایی‌های نیروهای مسلح ایران باید به گونه‌ای باشد که «دشمن» نه‌تنها از حمله به ایران بیمناک و هراسان باشد بلکه سایه تهدید نیز از سر ملت ایران دور شود.

رهبر ایران با عظیم و شگفت آور خواندن پیشرفت‌های ارتش و به‌ویژه نیروی دریایی ایران تحقق پدیده‌هایی همچون آماده سازی ناوشکن سهند، احیای ناوشکن دماوند و ساخت زیردریایی‌های فاتح و غدیر را بشارت‌دهنده‌ امکان پیشرفت‌های روزافزون دانست.

آمریکا و اروپا تاکنون بارها اعلام کرده‌اند که نگران برنامه تسلیحاتی ایران هستند که به زعم آنها منطقه خاورمیانه را متشنج نگاه می‌دارد. بر پایه همین رویکرد آمریکا اردیبهشت ماه گذشته به طور یکجانبه از برجام خارج شد و اروپا نیز نگرانی خود را از برنامه‌ موشکی ایران ابراز کرده است. با این وجود رهبر ایران همواره تاکید کرده که به رغم اعمال تحریم‌ها علیه ایران، توان دفاعی ایران قابل مذاکره با هیچ قدرتی از جمله آمریکا نیست.

بیشتر بخوانید:

رهبر ایران: مذاکره با آمریکا هیچ فایده‌ای ندارد

رهبر ایران: تحریم را شکست می‌دهیم‌

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مطالب مرتبط