Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

خامنه‌ای از شهروندان ایران خواست به خارج مسافرت نکنند

علی خامنه‌ای در حال ایراد خطبه نماز عید فطر در مصلای تهران
علی خامنه‌ای در حال ایراد خطبه نماز عید فطر در مصلای تهران Copyright وبسایت رهبر جمهوری اسلامی ایران
Copyright وبسایت رهبر جمهوری اسلامی ایران
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایران

آگهی

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران از شهروندان این کشور خواست تا به دلیل مشکلات اقتصادی، از سفرهای تفریحی به خارج از کشور پرهیز کنند.

آقای خامنه‌ای روز جمعه و در جریان خطبه نماز عید فطر -که در مصلای تهران برگزار شد- گفت: «کسانی که عادت کرده‌اند به سفرهای خارجی بروند، این عادت را ترک کنند؛ البته غیر سفرهای زیارتی و حج و عتبات که مورد نظر نیست و این‌قدر خرج و هزینه‌ای هم بر دوش کشور نمی‌گذارد و برکاتی هم دارد؛ سفرهای خارجی تفریحی و زائد را کنار بگذارند.»

از چند هفته پیش از خروج یکجانبه ایالات متحده آمریکا از برجام، بازار ارز و طلای ایران به شدت متشنج شد. بسیاری از بازرگانان و شهروندان بر اثر نگرانی از کمبود ارز و سقوط بیشتر ارزش ریال برای خرید دلار و سکه به بازار هجوم آوردند. با وجود ممنوعیت خرید و فروش دلار و تک نرخی شدن این ارز از سوی دولت، بحران بازار پول‌های خارجی و سکه طلا در ایران ادامه پیدا کرد. در هفته گذشته قیمت سکه از مرز ۲ میلیون و پانصد هزار تومان گذشت. همچنین در بازار آزاد ارز، نرخ برابری تومان در برابر یورو از ۷هزار و هشتصد تومان عبور کرد.

بیشتر بخوانید:

رهبر جمهوری اسلامی هدف «دشمن» را فشار اقتصادی به توده‌ی ملت ایران برای نا امید کردن آن‌ها توصیف کرد.

وی بدون نام بردن از شخصیت یا جریان سیاسی خاصی، افزود: «آن کسانی که به پیروی از تبلیغات دشمنان، ادعای خستگی و بی‌نشاطی مردم را دارند، در واقع حال و روز خود را به همه مردم تعمیم می‌دهند و خودشان خسته و بی‌نشاط هستند.»

در سال‌های اخیر و با افزایش شمار کاربران شبکه‌های اجتماعی در ایران، بسیاری از شهروندان و حتی مقام‌های سیاسی این کشور، انتقاد خود از نا‌به‌سامانی‌های اقتصادی و اجتماعی را در از طریق این رسانه‌ها ابراز می‌کنند. رهبر ایران با انتقاد از آنچه « رواج پدیده ناپسندِ توهین و تهمت به یکدیگر در فضای مجازی» خواند گفت: «اینگونه اقدامات که گناه کبیره است، به فضای عمومی کشور و وحدت ملی لطمه می زند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبر ایران: قصد آغاز جنگ نداریم اما توان نظامی ما باید افزایش یابد

«انتخاب بولتون و پمپئو؛ روزهای سختی در انتظار آقایان خامنه‌ای و روحانی است»

علی خامنه‌ای: انتقاد از این حقیر منافاتی با ایستادگی پای نظام اسلامی ندارد