واکنش ترامپ به گزارش تغییرات اقلیمی آمریکا: آن را باور نمی‌کنم

واکنش ترامپ به گزارش تغییرات اقلیمی آمریکا: آن را باور نمی‌کنم
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس جمهوری ایالات متحده به خبرنگاران گفت که تنها «بخشی» از گزارش را خوانده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در واکنش به گزارش تغییرات اقلیمی آمریکا که به اقتصاد این کشور ضربات سنگینی وارد خواهد کرد، گفت: «من آن را باور نمی‌کنم.»

آگهی

در این گزارش که با عنوان «چهارمین ارزیابی ملی تغییرات اقلیمی» که توسط کنگره آمریکا و با همکاری ده‌ها موسسه و وزارتخانه دولتی این کشور تهیه شده آمده است که تغییرات اقلیمی صدها میلیارد دلار به اقتصاد ایالات متحده و همچنین سلامت شهروندان این کشور ضربه خواهد زد.

رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین در پاسخ به خبرنگارانی که نظر وی را در مورد جزئیات این گزارش می‌خواستند گفت که تنها «بخشی» از آن را خوانده است.

بیشتر بخوانید:

این نخستین باری نیست که آقای ترامپ مساله تغییرات اقلیمی را انکار می‌کند. عدم باور به این مساله همچنین سبب شد که ایالات متحده آمریکا روز جمعه ۴ اوت ۲۰۱۷ رسما از پیمان اقلیمی پاریس خارج شود.

هدف اصلی پیمان پاریس جلوگیری از افزایش میانگین حرارت کره زمین بیش از دو درجه سانتیگراد است که با توجه به خروج آمریکا از این پیمان به عنوان دومین تولید کننده دی‌اکسید کربن در جهان، امکان موفقیت آن کم شده است.

دولت دونالد ترامپ برای افزایش رونق اقتصادی به دنبال استفاده بیشتر از سوخت‌های فسیلی بجای انرژی‌های تجدیدپذیر است و همواره تغییرات اقلیمی را انکار کرده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماهواره‌ها ابزار مهم دانشمندان برای مطالعه تغییرات اقلیمی

دبیرکل سازمان ملل از رهبران جهان خواست تغییرات اقلیمی را جدی بگیرند

روایتی از سقوط اف۳۵ آمریکایی؛ خلبان پس از فرود در حیاط خلوت یک منزل مسکونی درخواست آمبولانس کرد