دبیرکل سازمان ملل از رهبران جهان خواست تغییرات اقلیمی را جدی بگیرند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دبیرکل سازمان ملل از رهبران جهان خواست تغییرات اقلیمی را جدی بگیرند

در دومین روز از کنفرانس تغییرات آب و هوایی که در لهستان برگزار می‌شود آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد از رهبران جهان خواست تا مشکل تغییرات اقلیمی را جدی بگیرند.

دبیر کل سازمان ملل متحد گفت: «تغییرات آب و هوایی مهمترین موضوعی است که ما با آن مواجه هستیم.»

آقای گوترش همچنین تاکید کرد: «با وجود این‌که همه ما می‌دانیم تغییرات اقلیمی در جهان چه مشکلات عظیمی را به بار آورده است اما به اندازه کافی اقدامات لازم در جهت مهار این موضوع انجام نداده‌ایم و سرعت اقدامات ما به اندازه‌ای نیست که از تغییرات خطرناک و غیرقابل برگشت جلوگیری کنیم.»

دبیرکل سازمان ملل، نشست آینده تغییرات آب و هوایی را که قرار است در سپتامبر ۲۰۱۹ در نیویورک برگزار شود یک «گام اساسی» در جهت جلب افزایش انگیزه‌ها در مبارزه با تغییرات اقلیمی برشمرد.

عکس از آسوشیتد پرس

بیشتر بخوانید:

این در حالیست که برخی از کشورهایی که نقش اصلی را در آلایندگی محیط زیست دارند در این نشست غایب هستند.

وزرا و رهبران کشورها از روز دوشنبه سوم دسامبر به این نشست پیوستند. لهستان به عنوان میزبان این نشست‌ در تلاش است تا بیانیه مشترکی برای اطمینان از «انتقال درست» صنایع سوخت فسیلی به سود تولیدکنندگان سوخت مانند تولیدکنندگان ذغال سنگ صادر شود. تولیدکنندگان سوخت در مسیر تلاش برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، فشار ویژه‌ای را تحمل می‌کنند.

عکس از آسوشیتد پرس

آقای گوترش گفت: «این نشست همچنین به دنبال کسب منابع مالی بیشتر در جهت مبارزه با این مشکلات است. می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که کشورهای ثروتمند سالانه ۱۰۰ میلیارد دلار به کشورهای فقیر کمک خواهند کرد تا آنها بتوانند خود را برای مقابله با گرمایش زمین آماده کنند.»

نمایندگان حدود ۲۰۰ کشور جهان از دوم دسامبر برای نشست سازمان ملل در خصوص تغییرات آب و هوایی، در شهر کاتویچ لهستان جمع شده‌اند. این نشست قرار است تا ۱۴ دسامبر ادامه داشته باشد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید