ویدئو؛ جنجال درگیری معاون وزیر خارجه بریتانیا با زن معترض

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
عکس گرفته شده از ویدئو
عکس گرفته شده از ویدئو

گروهی از فعالان تغییرات اقلیمی روز پنج‌شنبه ۳۰ خرداد برای دقایقی سخنرانی فیلیپ هاموند، وزیر خزینه‌داری بریتانیا را مختل کردند. از جمله آنها چندین زن با پیراهن‌های قرمز که با بلندگو شعارهایی درباره محیط زیست دادند. در این مراسم که در قلب یک محله مالی تجاری برگزار می‌شد، مارک فیلد، معاون وزیر خارجه بریتانیا، با یکی از معترضان درگیر شد. او گردن زن معترض را گرفت و او را به زور از جلسه خارج کرد. رفتار او جنجال برانگیخته است و او فعلاً تا تکمیل تحقیقات در این زمینه از مقام خود برکنار شده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

جنت بارکر، زنی که مارک فیلد با او درگیر شد اعلام کرده است که گرچه انتظار مقاومت در برابر اعتراض آنها را داشته است اما واکنش معاون وزیر بیش از حد و اندازه بود. خانم بارکر می‌گوید مارک فیلد باید در جلسات «کنترل خشم» شرکت کند.

این اعتراض توسط گروه صلح سبز در قلب یکی از محله‌های تجاری مالی بریتانیا برگزار شد. این گروه معترض وزارت خزانه‌داری بریتانیا را متهم به حمایت از سرمایه‌گذاری‌های مخرب محیط زیست می‌کند. صلح سبز همچنین مدعی است وزارت خزانه‌داری بریتانیا تلاش می‌کند سیاست‌های ضدمحیط زیستی دولت را کوچک جلوه دهد.