Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گرمایش زمین تا پایان قرن جاری «صدها میلیارد دلار» به اقتصاد آمریکا ضربه می‌زند

آتش سوزی آمریکا
آتش سوزی آمریکا Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گزارش دوره‌ای یک نهاد ارزیابی تغییرات اقلیمی آمریکا نشان می‌دهد گرم شدن کره زمین تا پایان قرن جاری صدها میلیارد دلار به اقتصاد ایالات متحده ضربه خواهد زد.

آگهی

گزارش دوره‌ای یک نهاد ارزیابی تغییرات اقلیمی آمریکا نشان می‌دهد گرم شدن کره زمین تا پایان قرن جاری صدها میلیارد دلار به اقتصاد ایالات متحده ضربه خواهد زد.

این گزارش که با عنوان «چهارمین ارزیابی ملی تغییرات اقلیمی» که توسط کنگره آمریکا و با همکاری ده‌ها موسسه و وزارتخانه دولتی این کشور تهیه شده است، در تضاد با سیاست‌های رسمی دونالد ترامپ در افزایش تولید و مصرف سوخت‌های فسیلی و انکار گرمایش زمین است. 

طبق این گزارش که روز ۲۳ نوامبر/۲ آذر منتشر شده است، گرم شدن کره زمین سبب بروز اختلال در سلامت شهروندان، آسیب‌رسانی به زیرساخت‌ها، بحران کمبود آب، دگرگونی خط‌های ساحلی و افزایش هزینه در صنعت کشاورزی و تولید انرژی خواهد شد.

با این حال نویسندگان تاکید کرده‌اند که در صورت اتخاذ تدابیر زیست‌محیطی و کاهش گازهای گلخانه‌ای می‌توان از آسیب‌های وارده جلوگیری کرد.

دونالد ترامپ در حساب توییتر خود با اشاره به برودت هوای شدید در آمریکا، گرمایش زمین را زیر سوال برده است

لیندزی والترز، سخنگوی کاخ سفید، گفته است این گزارش عمدتا برپایه «سناریوهای خیلی حاد» نوشته شده است.

دولت آمریکا در زمان ریاست‌جمهوری باراک اوباما در سال ۲۰۱۵ همراه با ۱۸۶ کشور دیگر به توافقنامه پاریس برای مقابله با تغییرات اقلیمی پیوست.

با این حال دونالد ترامپ با این استدلال که این پیمان به اقتصاد ایالات متحده صدمه می‌زند و نفع محسوس محیط‌ زیستی ندارد، از آن خارج شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایالات متحده آمریکا رسما به پیمان مقابله با تغییرات اقلیمی پاریس بازگشت

خروج رسمی آمریکا از پیمان اقلیمی پاریس

سکوت کامالا هریس درباره نامزدی‌ در انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا؛ نانسی پلوسی اعلام حمایت کرد