Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

خروج رسمی آمریکا از پیمان اقلیمی پاریس

خروج رسمی آمریکا از پیمان اقلیمی پاریس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ایالات متحده آمریکا روز جمعه ۴ اوت ۲۰۱۷، خروج رسمی خود از پیمان اقلیمی پاریس را به سازمان ملل متحد اعلام کرد. در اعلام رسمی خروج قید شده است که آمریکا تا سال ۲۰۱۹ یعنی زمان خروج نهایی از این معاهده بین المللی، در مذاکرات این پیمان شرکت خواهد کرد.

خروج از توافق بین المللی پاریس از وعده های انتخاباتی دونالد ترامپ بود، اما پس از پیروزی در انتخابات و تحت فشار قدرت های اقتصادی بزرگ جهان در نشست های گروه ۲۰ و گروه ۷ قول بررسی مجدد در این زمینه را داد.

با این حال رئیس جمهوری آمریکا تغییری در نظر خود نداد و بار دیگر بر این نکته که شرکت آمریکا در کاهش استفاده از سوخت های فسیلی به زیان اقتصاد این کشور است پای فشرد.

پیش از این دولت باراک اوباما که از پشتیبانان اصلی توافق پاریس و کاهش تولید دی‌اکسیدکربن بود، تعهد کرده بود که ایالات متحده ظرف ۱۰ سال آینده ۲۶ درصد از میزان تولید گازهای گلخانه ای خود بکاهد.

با وجود خروج آمریکا از پیمان پاریس، کشور چین که بزرگترین سهم را در تولید دی‌اکسیدکربن در جهان دارد و به تشویق و اصرار دولت اوباما به این معاهده پیوست، همچنان به آن وفادار مانده و همراه با اتحادیه اروپا به عنوان دو قدرت بزرگ این پیمان و مانع فروپاشی آن عمل می‌کنند.

هدف اصلی پیمان پاریس جلوگیری از افزایش میانگین حرارت کره زمین بیش از دو درجه سانتیگراد است و با خروج آمریکا از این معاهده امید به موفقیت این معاهده تا حدودی کاهش یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گرمایش زمین تا پایان قرن جاری «صدها میلیارد دلار» به اقتصاد آمریکا ضربه می‌زند

باز شدن قفل بسته تسلیحاتی ۱۸ میلیارد دلاری آمریکا؛ ۵۰ جنگنده اف-۱۵ در اختیار اسرائیل قرار می‌گیرد

نتایج یک پژوهش: آمریکا در انرژی هسته‌ای ۱۵ سال از چین عقب است