Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حزب متحد ترزا می از توافق جدید برکسیت حمایت نمی‌کند

حزب متحد ترزا می از توافق جدید برکسیت حمایت نمی‌کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حزب اتحاد دموکرات ایرلند، موئتلف دولت ترزا می می‌گوید مخالف توافق جدید دولت بر سر برکسیت نیست و در پارلمان از توافق جدید حمایت نخواهد کرد.

آگهی

برخلاف تمام گمانه‌زنی‌های دولت محافظه کار بریتانیا، نمایندگان حزب اتحاد دموکرات ایرلند شمالی در پارلمان بریتانیا به توافق جدید برکسیت رای اعتماد نخواهند داد.

سامی ویلسون، سخنگوی این حزب در پارلمان اعلام کرد که توافق جدید برکسیت در طولانی مدت باعث جدایی ایرلند شمالی از بریتانیا خواهد شد و به همین دلیل حزب اتحاد دموکراتیک ایرلند شمالی با این توافق مخالف است. این در حالی است که ترزا می‌توانست در ائتلاف با این حزب دولت جدید بریتانیا پس از انتخابات پیش از موعد ژوئن سال گذشته میلادی را تشکیل دهد.

حزب اتحاد دموکراتیک مخالف استقلال ایرلند شمالی از بریتانیا است.

ترس و نگرانی این حزب از آن جهت است که همسایه جنوبی، یعنی جمهوری ایرلند که عضوی از اتحادیه اروپاست، مطالبات استقلال طلبان هواداران ایرلندشمالی از بریتانیا را بار دیگر زنده کند. با اعلام رای مخالف نمایندگان این حزب به توافق جدید برکسیت می‌توان گفت که ترزا می شانس‌های حداقلی در جهت پیشبرد پروژه جدید برکسیت را از دست می‌دهد. به این ترتیب می‌توان گفت که نمایندگان این حزب، اتحاد ایرلند شمالی، به جرگه محافظه‌کاران هوادار «برکسیت سخت» می‌پیوندند.

بیشتر بخوانید:

در میان این محافظه‌کاران تاکنون ۴۲ نفر خواستار استیضاح ترزا می شده‌اند اما براساس آیین نامه داخلی پارلمان بریتانیا محافظه کاران برای استیضاح نخست وزیر آنها نیاز به ۴۸ رای دارند، یعنی شش نماینده بیشتر از حزب متبوع نخست وزیر.

از زمان برگزاری انتخابات پارلمانی و پیش از موعدی که در ژوئن سال ۲۰۱۷ برگزار شد محافظه‌کاران به دلیل عدم کسب پیروزی اکثریت مجبور شدند با احزاب کوچک‌تر برای تشکیل دولت ائتلاف کنند. تنها راه تشکیل دولت برای ترزا می و هم‌حزبی‌هایش در سال گذشته میلادی ائتلاف با حزب کوچک اتحاد ایرلند شمالی بود.

مخالفت این حزب با توافق جدید بر سر برکسیت در حالی است که ترزا می چهارشنبه درباره توافق جدید و ادامه مذاکرات با اتحادیه اروپا، با ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا دیدار خواهد کرد.

به شبکه واتس اپ یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران سیاسی در بریتانیا؛ ۱۵۸ نماینده محافظه‌کار از رهبری ترزا می حمایت کردند

ترزا می: توافق‌نامه برکسیت جایگزین ندارد و همه‌پرسی دومی در کار نیست

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند