فراخوان راهپیمایی سراسری در فرانسه در اعتراض به خشونت و تبعیض علیه زنان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فراخوان راهپیمایی سراسری در فرانسه در اعتراض به خشونت و تبعیض علیه زنان
کپی رایت  Jeanne Menjoulet

بیش از ۲۵۰ شخصیت شناخته‌شده و پانزده تن از مسولان اتحادیه‌های کارگری در فرانسه با انتشار دو فراخوان جداگانه از شهروندان دعوت کردند تا شنبه هفته آینده ۲۴ نوامبر (۳ آذر) به خیابان‌ها آمده و در اعتراض به خشونت علیه زنان راهپیمایی کنند.

در ابتدا جمعی از فعالان اجتماعی فمینیست کارزاری با نام #ماهمگی به راه انداختند و با جمع‌آوری بیش از ۱۲۵ هزار امضاء خواستار برگزاری راهپیمایی اعتراضی شدند.

در بیانیه شخصیت‌های شناخته شده فرانسوی که شامل بازیگران، نویسندگان، خبرنگاران و غیره می‌شود آمده است: «خشونت علیه زنان، تمام زندگی آنان را تحت شعاع قرار می‌دهد. ما خواستار پایان این نوع خشونت هستیم. خشونت‌های جنسی و تبعیض جنسیتی علیه نیمی از جمعیت، مانع دستیابی آنان به حقوق برابر می‌شود.»

بر اساس داده‌های سازمان ملل دست کم یک زن یا دختر از هر سه نفر در طول عمرش مورد خشونت یا سوء رفتار قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:

خشونت علیه زنان در خاورمیانه و آفریقا ۱.۵ برابر کشورهای غربی است

تهدید به مرگ خوانندۀ قرقیزستان به دلیل حمایت از حقوق زنان

کمپین "MeToo" یکساله شد؛ هفتاد درصد زنان قربانی خشونتهای جنسی شده‌اند

در فرانسه به طور متوسط در هر روز ۲۵۰ زن مورد تجاوز قرار می‌گیرد.

طبق این بیانیه از میان هر سه زن در محل‌ کار در فرانسه، یک زن مورد آزار جنسی قرار گرفته است و ۱۶ درصد از جمعیت فرانسه در کودکی قربانی آزار جنسی بوده‌اند.

امضاء کنندگان این فراخوان از دولت می‌خواهند تا برنامه‌هایی برای آموزش عمومی در نظر بگیرد: «آغاز آموزشی اجباری از سن پایین در رابطه با برابری حقوق دختران و پسران و علیه خشونت و تخصیص کمک‌های مالی برای موسسات حمایت از قربانیان خشونت.»

مسولان اتحادیه‌های کارگری نیز در فراخوان راهپیمایی با محکومیت خشونت و آزار جنسی علیه زنان در محل کار اعلام کردند: «خشونت علیه زنان غیرقابل قبول است و با اینکه راه‌حل‌هایی برای جلوگیری از آن وجود دارد، لازمه اجرای آن اراده‌ای سیاسی فراتر از بیانیه‌ها و اعلام محکومیت است.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید