ازورف آلمانی با شکست جوکوویچ جوان‌ترین فاتح رقابت‌های تنیس مسترز لندن شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ازورف آلمانی با شکست جوکوویچ جوان‌ترین فاتح رقابت‌های تنیس مسترز لندن شد

فینال تور مسترز لندن یکشنبه شب بین نواک جوکوویچ و الکساندر ازورف برگزار شد.

ازورف آلمانی در یک رقابت جذاب و غیرمنتظره موفق شد سید شماره یک تنیس جهان را شکست داده و پس از بوریس بکر اسطوره‌ای دومین آلمانی باشد که موفق به کسب جام قهرمانی رقابت های مسترز می‌شود. ازورف که اصلیتی روسی دارد توانست ۲ بر صفر مرد شماره یک جهان را شکست دهد.

جوکوویچ با قدرت کار خود را شروع کرد و توانست در گیم نخست پیروز شود. با این حال تنیس‌باز آلمانی با پیروزی در گیم بعد بازی را مساوی کرد. جوکوویچ با سروهای خوب خود پیش افتاد اما تنیسور آلمانی اجازه نداد اختلاف بیشتر شود. ازورف ۲۱ ساله که سید پنجم تنیس جهان را در اختیار دارد با گذشت زمان بازی بهتر شد و در نهایت زمانی که بازی ۴ بر ۴ در جریان بود توانست گیم نهم را به خود اختصاص دهد.

در ست سوم هم همچنان دو تنیس بازی پایاپی رقابت می‌کردند اما نهایتا این تنیس باز آلمانی بود که با سروهای فوق‌العاده موفق شد پنج بر سه از حریف پیش افتد و نهایتا هم فاتح ست سوم شد.

تنیسور ۲۱ ساله آلمانی لقب جوانترین فاتح تاریخ این رقابت‌ها را نیز از آن خود کرد. او هم چنین در بازی نیمه پایانی در یک بازی سخت پرافتخارترین تنیس باز تاریخ، راجر فدرر سوییسی را از پیش رو برداشته بود و با غلبه بر مرد شماره یک تنیس جهان در فینال کار نیمه تمام خود را به اتمام رساند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید