Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نیروی دریایی ایران ناوگروهی را به ایتالیا اعزام می کند

دیدار فرماندهان نیروی دریایی ایران و ایتالیا (عکس از فارس)
دیدار فرماندهان نیروی دریایی ایران و ایتالیا (عکس از فارس)
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایتالیا یکی از کشورهایی است که همواره از توافقنامه هسته ای ایران با قدرت های جهانی دفاع کرده و همچنان بر حفظ روابط تجاری با تهران تاکید دارد.

آگهی

نیروی دریایی ایران در نظر دارد به زودی ناوگروهی را برای بازدید و بررسی امکان همکاری بیشتر به ایتالیا اعزام کند.

این تصمیم در حالی اتخاذ شده است که نیروی دریایی آمریکا و ائتلاف نظامی غرب به رهبری واشنگتن در این کشور دارای پست های مهم فرماندهی هستند.

فرمانده نیروی دریایی ایران در این خصوص تصریح کرده است: «در آینده‌ای نزدیک ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به کشور ایتالیا جهت بازدید و تعاملات اعزام خواهد شد.»

دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ایران این مطلب را در جریان دهمین سالگرد اجلاس فرماندهان نیروی دریایی کشورهای حاشیه اقیانوس هند در شهر بندری کوچی و هنگام ملاقات با جانشین فرمانده نیروی دریایی ایتالیا اعلام کرده است.

خبرگزاری های ایران با انعکاس این خبر نقل از فرمانده نیروی دریایی ایران اعلام کردند که این درخواست با استقبال نیروی دریایی ایتالیا همراه شده و قرار است در جریان سفر ناوگروه نیروی دریایی ایران امکان تقویت همکاری نظامی دو کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

به گزارش فارس نیوز، جانشین فرمانده نیروی دریایی ایتالیا نیز در جریان ملاقات با دریادار خانزادی خاطرنشان کرد: «ما همواره در تلاشیم که با نیروهای دریایی کشورهای جهان همکاری و تعامل داشته باشیم و در این میان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نیروی قدرتمند در دریا می تواند برای ما بسیار مهم و اثربخش باشد و تمایل خود را در خصوص تعاملات در تمام حوزه ها اعلام می‌کنیم.»

ایران یکی از۲۳ عضو سمپوزیوم دریایی اقیانوس هند است در حالی که ایتالیا به عنوان یکی از ۹ کشور ناظر در این سمپوزیوم عضویت دارد.

ایتالیا یکی از کشورهایی است که همواره از توافقنامه هسته ای ایران با قدرت های جهانی دفاع کرده و همچنان بر حفظ روابط تجاری با تهران تاکید دارد. ایتالیا همچنین یکی از هشت کشوری است که پس از خروج آمریکا از برجام اجازه یافته است به طور موقت و به مدت شش ماه محصولات نفتی ایران را خریداری کند.

بیشتر بخوانید:

رم از سوی دیگر از متحدان نزدیک واشنگتن در زمینه نظامی و دفاعی به حساب می آید. شهر ناپل ایتالیا مقر ناوگان ششم نیروی دریایی آمریکا و نیز فرماندهی نیروی دریایی آمریکا در اروپا است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران: به نیروهای فرامنطقه‌ای اجازه حضور در خزر نمی‌دهیم

ظریف: زیر بار زور نمی‌رویم چون می‌دانیم هیچ قدرتی دائمی نیست

پاپ راه را برای قدیس شدن یک اینفلوئنسر نوجوان باز کرد