Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نام پسر رهبر حزب الله لبنان در فهرست تروریستی آمریکا قرار گرفت

نام پسر رهبر حزب الله لبنان در فهرست تروریستی آمریکا قرار گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین علاوه بر جواد نصرالله، گردان المجاهدین، یک گروه نزدیک به حزب الله را نیز که از سال ۲۰۰۵ که در سرزمین‌های فلسطینی فعال است به این فهرست سیاه افزوده است.

آگهی

آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد نام جواد نصرالله، فرزند حسن نصرالله، رهبر حزب الله لبنان را به فهرست سیاه «تروریست های جهانی» افزوده است.

این اقدام در ادامه تلاش ها برای وارد آوردن فشار بر جنبش مقاومت شیعی لبنان صورت می گیرد که تحت حمایت ایران، دشمن شماره یک واشنگتن قرار دارد.

تصمیم تازه واشنگتن برای افزودن نام فرزند رهبر جنبش حزب الله به فهرست تروریستی کاخ سفید در حالی اتخاذ شده است که آمریکا از اوایل ماه جاری میلادی دور تازه مجازات های اقتصادی بر ضد تهران را به اجرا درآورد.

محروم کردن جمهوری اسلامی از منابع درآمدی برای متوقف کردن حمایت های مالی این کشور از حزب الله لبنان و حماس که واشنگتن آنها را «گروه هایی تروریستی» تلقی می کند، یکی از مهم ترین اهداف «کمپین فشار حد اکثری» بر ضد ایران عنوان شده است.

وزارت امور خارجه آمریکا جواد نصرالله را به عنوان یکی از مسئولان پرنفوذ در بطن جنبش حزب الله معرفی و وی را به استخدام افرادی جهت انجام «حملات تروریستی بر ضد اسرائیل در کرانه باختری رود اردن» متهم کرده است.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا به طرحی از این دست اشاره شده که ژانویه سال ۲۰۱۶ توسط مقامات اسرائیلی کشف و خنثی شده است.

در این بیانیه همچنین بر حفظ نام جنبش حزب الله در لیست سیاه تاکید و حسن نصرالله، رهبر این جنبش را به عنوان یک «تروریست جهانی» معرفی کرده است.

گفتنی است که نام جنبش حزب الله لبنان برای نخستین بار بیست یک سال پیش در فهرست تروریستی کاخ سفید قرار گرفت.

وزارت امور خارجه آمریکا همچنین علاوه بر جواد نصرالله، گردان المجاهدین، یک گروه نزدیک به حزب الله را نیز که از سال ۲۰۰۵ که در سرزمین‌های فلسطینی فعال است به این فهرست سیاه افزوده است.

افراد و سازمان هایی که نامشان در فهرست تروریستی کاخ سفید درج شده از دسترسی به دارایی ها و اموال احتمالی خود در آمریکا و نیز امکان داد و ستد با اتباع آمریکا محروم می شوند.

دستگاه دیپلماسی آمریکا همچنین اعلام کرده است که برای اطلاعاتی که منجر به شناسایی و رهگیری صالح العاروری، یکی از رهبران حماس و نیز دو تن از فرماندهان حزب الله به نام های خلیل یوسف محمد حرب و هیثم علی طباطبایی شود تا پنج میلیون دلار جایزه تعیین کرده است.

از سوی دیگر چهار فرد عراقی مرتبط با حزب الله که از سوی واشنگتن به انتقال وجه، خرید سلاح و آموزش جنگجویان برای این جنبش لبنانی متهم شده اند تحت تحریم های وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفته اند.

وزارت خزانه داری آمریکا مدعی است که الزیادی، یکی از این افراد به عنوان هماهنگ کننده ارشد میان حزب الله، سپاه پاسداران ایران و شیعیان تحت حمایت ایران در عراق عمل می کرده است.

سه فرد دیگر نیز به جمع آوری اطلاعات و کمک های مالی در عراق به نفع حزب الله متهم شده اند.

اتان سیلز، هماهنگ کننده امور مبارزه با تروریسم در وزارت امور خارجه آمریکا پیش از این مدعی شده بود که ایران سالانه نزدیک به یک میلیارد دلار به حزب الله، حماس و دیگر گروه ها کمک مالی می کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران برای همکاری‌ نظامی منتظر پاسخ لبنان است

حزب الله لبنان: شرایط به گونه‌ای نیست که جنگی تمام عیار آغاز شود

انتقال دو هزار متهم به بزرگترین زندان آمریکای لاتین؛ سرکوب «باندهای جنایتکار» السالوادور ادامه دارد