Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

حذف مجسمه کریستف کلمب از پارک لس‌آنجلس به دلیل خشونت وی علیه بومیان آمریکا

پرتره کریستف کلمب
پرتره کریستف کلمب
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حذف این مجسمه که از ۴۵ سال پیش در گراند پارک لس‌آنجلس قرار داشت، توسط شورای محلی پس از آن انجام شد که سال گذشته شورای شهر و شورای نظارت شهرستان در تصمیمی، حذف «روز کریستوف کلمب» در ماه اکتبر و جایگزینی آن با «روز بومیان» را اعلام کردند.

آگهی

مجسمه برنزی کریستف کلمب، روز شنبه ۱۰ نوامبر در راستای طرح جایگزینی روز کلمب با «روز بومیان آمریکا» به صورت رسمی از گراند پارک لس‌آنجلس برچیده شد.

یکی از مسئولان شهرستان لس آنجلس درباره علت این تصمیم گفت: «مجسمه کریستف کلمب بازنویسی خیالی بخشی از تاریخ است که به کشورگشایی امپراطوری‌های اروپایی (با هدف) بهره‌کشی از منابع طبیعی و انسان‌ها باز می‌گردد.»

حذف این مجسمه که از ۴۵ سال پیش در گراند پارک لس‌آنجلس قرار داشت، توسط شورای محلی پس از آن انجام شد که سال گذشته شورای شهر و شورای نظارت شهرستان در تصمیمی، حذف «روز کریستف کلمب» در ماه اکتبر و جایگزینی آن با «روز بومیان» را اعلام کردند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

در طول مراسم ماه اکتبر امسال، مجسمه کریستف کلمب در گراند پارک با پارچه سیاهی پوشانده شد. در این روز مراسم رژه بومیان، رقص، شوی لباس، کنسرت موسیقی و رقص برگزار شد.

شورای شهر لس‌آنجلس دلیل حذف این روز از تقویم خود را چگونگی رفتار کریستف کلمب، مشهور به کاشف قاره آمریکا با بومیان این سرزمین اعلام کرد.

رهبران جامعه ایتالیایی‌های آمریکا در اعتراض به حذف این روز از تقویم می‌گفتند که این مناسبت برای آنها تنها یادواره کریستف کلمب که بسیاری از مورخین او را ایتالیایی تبار خوانده‌اند نیست بلکه روزی برای شناخت میراث ایتالیایی و غرور آبا و اجدادی‌شان است.

میچ او-فارل، سیاستمدار و عضو شورای شهر لس‌آنجلس می‌گوید که حذف مجسمه کلمب، قدمی به سوی حذف روایت دروغینی است که کریستف کلمب را به جای یک جنایتکار، تنها کاشف قاره آمریکا معرفی می‌کند.

بیشتر بخوانید:

کشف بقایای کشتی کریستف کلمب در آبهای ساحلی هائیتی

ادامه اعتراض بومیان آمریکا به احداث خط لوله داکوتا با وجود سرمای شدید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه اعتراض بومیان آمریکا به احداث خط لوله داکوتا با وجود سرمای شدید

بومیان آمریکا به رای دادگاه و احداث خط لوله نفت داکوتا اکسس معترضند

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟