علی‌بابا رکورد شکست: ۲۵ میلیارد دلار فروش در کمتر از ۱۶ ساعت

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
علی‌بابا رکورد شکست: ۲۵ میلیارد دلار فروش در کمتر از ۱۶ ساعت
کپی رایت  رویترز

سایت تجارت اینترنتی علی‌بابا در یک حراجی اینترنتی رکورد فروش سال ۲۰۱۷ خود را شکست.

گروه تجاری چینی علی‌بابا روز یکشنبه ۲۰ آبان به رکورد فروش ۱۶۸ یوان، معادل ۲۴.۱۵ میلیارد دلار دست یافت. این مبلغ در کمتر از ۱۶ ساعت در این روز به دست آمد.

شرکت علی‌بابا که روز یکشنبه در رویداد اجتماعی حراج «روز مجردها» (سینگلز دی) شرکت کرده بود، به این ترتیب توانست از میزان فروش «جمعه سیاه» یا حراج «روز شکرگزاری» در آمریکا پیشی بگیرد.

روز مجردها که به آن «دبل ۱۱» هم گفته می‌شود بزرگ‌ترین حراجی اینترنتی جهان است که میزان فروش اجناس در آن روز معمولا از حراجی جمعه سیاه آمریکا بیشتر است. این روز به خصوص در چین در اصل روزی است که در آن دانشجویان بر عکس جشن ولنتاین، مجردی خود را جشن می‌گیرند. این روز رفته رفته در چین به یک جشنواره خرید اینترنتی تبدیل شده که تقریبا یک ماه به طول می‌انجامد و در ۲۴ نوامبر به اوج خود می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

**

**

علی‌بابا تنها در نخستین ساعت روز مجردها مبلغی معادل ۹.۹۲ میلیارد دلار از فروش اجناسی که از قبل خریده شده بودند به دست آورد. این مقدار نسبت به درآمد این شرکت در سال گذشته ۲۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

اجناس فروخته شده تنوع بسیار زیادی داشتند به طوری که در میان این اقلام از لوازم برقی و رایانه‌ای تا محصولات مصرفی خانواده مثل شیر خشک و پوشک دیده می‌شد.

این آخرین حراجی شرکت علی‌بابا تحت مدیریت «جک ما» است. این شرکت در ماه سپتامبر گذشته اعلام کرد که از سال آینده «دانیل ژانگ»، ریاست این گروه تجاری را بر عهده خواهد گرفت.

علی‌بابا بزرگ‌ترین و مهم‌ترین گروه تجارت الکترونیکی بی‌.تو.بی (تاجر به تاجر) در جهان است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید