Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مافیای ایتالیا و قاچاق کوکائین در پوشش تجارت جهانی گل‌ در هلند

مافیای ایتالیا و قاچاق کوکائین در پوشش تجارت جهانی گل‌ در هلند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بررسی‌های اخیر همچنین نشان می‌دهد این گروه نوعی شبکه پیچیده را در سراسر اروپا ایجاد کرده که ردگیری تراکنش‌های مالی آن برای مقامات قضایی بسیار دشوار است.

آگهی

گروه اندرانگتا، قوی‌ترین شبکه مافیایی ایتالیا همچنان نفوذ خود را در اروپا گسترش می‌دهد.

فدریکو کافیه‌رو دوراهو، دادستان ویژه ایتالیا در مبارزه با مافیا و تروریسم در گفتگو با یورونیوز اعلام کرد که این شبکه مافیایی کسب و کارهای بسیاری را در سراسر اروپا ایجاد کرده و از آنها برای پوشش جرائم خود از جمله قاچاق مواد مخدر بهره می‌برد.

کافیه‌رو می‌گوید اندرانگتا در یک دهه گذشته پیوسته رشد کرده و نفوذ خود در اروپا را گسترش داده است و امروز هیچکس بیشتر از گردانندگان این مافیا از ثبات اقتصادی بهره‌مند نیست.

این گروه برای قاچاق کوکائین از بنادر مهمی نظیر آمستردام، روتردام و آنتورپ استفاده کرده و می‌کند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

دادستان ویژه ایتالیا به یورونیوز می‌گوید:‌ «اندرانگتا با خرید شرکت‌هایی در هلند از آنها برای پوشش عملیات قاچاق خود بهره برده و با استفاده از تجارت بین‌المللی گل در هلند به قاچاق مواد مخدر پرداخته است.»

به گفته وی بررسی‌ها نشان می‌دهد که «آنها چطور در کیسه‌های بزرگ مخصوص حمل برگ‌ گل اسکناس جابجا کرده‌اند.»

بررسی‌های اخیر همچنین نشان می‌دهد این گروه نوعی شبکه پیچیده را در سراسر اروپا ایجاد کرده که ردگیری تراکنش‌های مالی آن برای مقامات قضایی بسیار دشوار است.

کارشناسان می‌گویند مافیای ایندرانگتا در طول چند سال کم کم از هلند خارج شده و به سراغ آلمان رفته و سپس از آنجا راهی بلژیک شده و حالا روی تجارت در کشورهایی نظیر رومانی تمرکز کرده است.

تحقیقات بازرستان ضد مافیا در ایتالیا نشان می‌دهد که در رومانی نیز این گروه چند شرکت بازیافت زباله تأسیس کرده تا در پوشش آن‌ها به فعالیت‌های غیرقانونی خود ادامه دهد. این شرکت‌ها که با ایتالیا تجارت می‌کرده‌اند بعد از دو سال دفتر خود را به بریتانیا منتقل کرده‌اند و در آخر نیز ناگهان تعطیل شده‌اند.

گزارش پلیس فدرال آمریکا می‌گوید شبکه اندرانگتا حدود ۶۰۰۰ عضو دارد و برآورد می‌شود که ۸۰ درصد از قاچاق کوکائین اروپا از طریق این گروه صورت می‌گیرد.

چندی پیش وینچنزو یاکویینتا بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایتالیا و مهاجم یوونتوس به داشتن رابطه با شبکه مافیایی اندرانگتا متهم شد. پدر وی پیش از این به خاطر همکاری با این شبکه مافیایی به ۱۹ سال زندان محکوم شده بود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس تایلند مرد ایتالیایی جاعل هویت جرج کلونی را در پاتایا دستگیر کرد

موج گرما در اروپا؛ تصاویری از ایتالیا

نجات کوهنوردان لهستانی در آلپ