Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ: اگر مهاجران از راه قانونی وارد آمریکا نشوند، برشان می‌گردانم

ترامپ: اگر مهاجران از راه قانونی وارد آمریکا نشوند، برشان می‌گردانم
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«اگر این جریان ادامه یابد ممکن است مهاجران با ۱۵ هزار نفر از نظامیانی که به مرزها فرستاده خواهند شد درگیر شوند.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در آخرین سخنرانی خود به مهاجران هشدار داد اگر از طریق راه‌های قانونی وارد خاک ایالات متحده نشوند آنان را «وادار به بازگشت» می‌کند.

گفته می‌شود این سخنرانی یکی از قوی‌ترین خطابه‌ها در نوع خود و بالاترین میزان هشدار از سوی ریاست جمهوری این کشور در قبال مهاجران آمریکای جنوبی بوده است. این سخنان در واکنش به موج جدید مهاجران از مرزهای مکزیک به خاک آمریکا بوده است.

دونالد ترامپ در این باره گفت: «در همین لحظه، کاروان‌های بزرگ و سازمان یافته مهاجران به سمت مرزهای جنوبی ما در حرکتند. بعضی از مردم آن را تعرض و تجاوز [به خاک آمریکا] می دانند. مهاجران خشمگینانه از مرزهای مکزیک عبور می‌کنند. چیزی که شما دو روز پیش دیدید.»

وی در مصاحبه با خبرنگاران گفت هیچ کشوری نباید اجازه دهد که مرزهایش «مورد هجوم» قرار گیرد. وی همچین هشدار داد که اگر این جریان ادامه یابد ممکن است مهاجران با ۱۵ هزار نفر از نظامیانی که به مرزها فرستاده خواهند شد درگیر شوند.

بیشتر بخوانید:

آقای ترامپ همچنین با حمله به دموکرات‌ها آنان را به ناتوانی در اتخاذ سیاست‌های مربوط به مهاجرت متهم کرد و مدعی شد که مهاجران غیرقانونی مسئول مشکلات مواد مخدر آمریکا هستند.

وی در ادامه افزود: «این یک مشکل فوق‌العاده ناشی از سرازیر شدن مواد مخدر است که جوانان ما را از بین می‌برد و تار و پود جامعه ما را از هم می‌پاشد. مشکل مواد مخدر هرگز به صورت آنجه امروزه با آن روبرو هستیم وجود نداشته است. و همانطور که گفتم بیشتر آن از مرزهای جنوبی می‌آید.»

این سخنرانی تنها چند روز پیش از انتخابات میان دوره ۶ نوامبر انجام شده است. در انتخابات میان دوره ایالات متحده که در فاصله میان دو انتخابات ریاست جمهوری صورت می‌گیرد مردم آمریکا یک سوم سناتورهای مجلس سنا و ۴۳۵ نماینده مجلس نمایندگان ایالات متحده را انتخاب می‌کنند. دو مجلس سنا و مجلس نمایندگان در مجموع کنگره آمریکا را تشکیل می‌دهند.

مبارزه با ورود مهاجران غیرقانونی یکی از وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ بود. وی در آن زمان وعده داده بود که با ساخت یک دیوار مانع از ورود مهاجران غیر قانونی از مرز مکزیک خواهد شد.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا: از خاورمیانه هم در میان کاروان مهاجران به سمت ایالات متحده هستند

کاروان هزاران نفری پناهجویان به مقصد آمریکا به مکزیک رسید

واکنش‌ها به تصمیم دیوان عالی آمریکا در تایید فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ