Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کاروان هزاران نفری پناهجویان به مقصد آمریکا به مکزیک رسید

 کاروان هزاران نفری پناهجویان به مقصد آمریکا به مکزیک رسید
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پناهجویان آمریکای مرکزی که از خشونت و فقر در کشورشان گریخته اند، با پای ‍پیاده خود را به مکزیک رسانده اند و قصد دارند به ایالات متحده آمریکا بروند. دونالد ترامپ تهدید به بستن مرزها کرده است.

آگهی

کاروانی از هزاران پناهجوی آمریکای لاتین که اکثرا هندوراسی هستند روز یکشنبه وارد شهر تاپاچولا مکزیک در مرز این کشور با گواتمالا شدند تا از آنجا راهی مکزیکوسیتی و نهایتا ایالات متحده آمریکا شوند.

این پناهجویان روز یک شنبه را در این شهر مرزی مکزیک در فضای باز شهر زیر باران شدید و کمپ های نامناسب گذراندند.

پناهجویان امیدوار به ورود به خاک ایالات متحده آمریکا که از خشونت و فقر در کشورشان گریخته اند و با پای ‍پیاده خود را به مکزیک رسانده اند، در شرایط وخیمی در مرز مکزیک به سر می برند و دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفته است که مرزهای ایالات متحده را خواهد بست و اجازه ورود به آنها نخواهد داد.

مقامات مکزیک گفته اند این پناهجویان اگر ‍پناهندگی شان در مکزیک ‍پذیرفته نشود با امکان دیپورت مواجه خواهند بود.

دونالد ترامپ در توئیتی در این مورد نوشته است که تلاش اصلی باید برای متوقف کردن یورش بیگانگان غیرقانونی صورت گیرد. وی خواستار آن شد که این پناهجویان ابتدا در مکزیک درخواست ‍پناهندگی شان را ثبت کنند.

«راجر پیندا» پناهجوی ۱۶ ساله به رویترز می گوید: «من فقط کمی غذا و جایی برای خوابیدن می خواهم.» او که به کاروان پناهجویان راهی آمریکا پیوسته است می گوید که امیدوار است ترامپ اجازه دهد تا پناهجویان بتوانند وارد آمریکا شوند.

به گزارش رسانه های محلی گواتمالا ۱۰۰۰ پناهجو به سمت شمال در حرکت هستند تا از مرز مکزیک عبور کنند.

ستون بزرگی از پناهجویان روز یک شنبه زیر آفتاب سوزان و هلیکوپترهای نظامی که در ارتفاع کم پرواز می کردند از مرز مکزیک عبور کردند. پناهجویان می گویند که از خشونت، فقر و فساد در آمریکای مرکزی به تنگ آمده اند.

به نظر می رسد بعد از موج حرکت پناهجویان به سمت اروپا اکنون این قاره آمریکاست که با موج حرکت پناهجویان مواجه است. نابرابری اقتصادی فزاینده در جهان، تغییرات اقلیمی، افزایش خشونت و فساد مقامات حکومت از جمله دلایل افزایش موج های بزرگ مهاجرتی است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: اگر مهاجران از راه قانونی وارد آمریکا نشوند، برشان می‌گردانم

پنتاگون: صدها نظامی برای جلوگیری از ورود مهاجران در مرز مستقر می‌شوند

جنجال فیلم علی عباسی در بحبوحه کارزار انتخاباتی آمریکا؛ ستاد ترامپ: شکایت می‌کنیم