Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

آمریکا: از خاورمیانه هم در میان کاروان مهاجران به سمت ایالات متحده هستند

کاروان مهاجران
کاروان مهاجران Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر امنیت داخلی آمریکا گفته است در میان کاروان پناهجویان آمریکای مرکزی که عازم مرزهای ایالات متحده هستند، شمار محدودی از اتباع خاورمیانه و آسیای مرکزی به چشم می‌خورند.

آگهی

وزیر امنیت داخلی آمریکا می گوید در میان کاروان پناهجویان آمریکای مرکزی که عازم مرزهای ایالات متحده هستند، شمار محدودی از اتباع خاورمیانه و آسیای جنوب شرقی به چشم می‌خورند.

کریستن نیلسن به تلویزیون فاکس نیوز گفت: « [در میان کاروان] قطعا آدم‌هایی از خاورمیانه، از جنوب شرق آسیا، از دیگر قسمت‌های جهان و نه فقط از آمریکای مرکزی می‌بینیم.»

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ماه گذشته در توییتی اعلام کرده بود که در میان پناهجویان «مجرمان و آدم‌های ناشناخته خاورمیانه‌ای» حضور دارند.

این مهاجران که عمدتا با پای پیاده به امید ورود به خاک ایالات متحده از کشورهای آمریکای مرکزی نظیر هندوراس و گوآتمالا سفری طولانی را آغاز کرده‌اند، به دلیل فقر و خشونت از کشورهای خود گریخته‌اند.

دونالد ترامپ پیشتر در توییتی اعلام کرده بودن که شماری از افراد خاورمیانه در میان مهاجران حضور دارند

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در روزهای گذشته بارها نسبت به عبور این کاروان از مرزهای مکزیک هشدار داده و این موضوع را دستمایه تبلیغات انتخاباتی نامزدهای حزب جمهوریخواه در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره قرار داده است تا با اخطار نسبت به خطرات ورود این مهاجران به آمریکا، به هواداران خود نسبت به رای آوردن نامزدهای دموکرات هشدار دهد.

دموکرات‌ها از آن سو آقای ترامپ را به هراس‌افکنی به قصد بهره‌برداری انتخاباتی متهم می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: اگر مهاجران از راه قانونی وارد آمریکا نشوند، برشان می‌گردانم

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود