آمریکا: از خاورمیانه هم در میان کاروان مهاجران به سمت ایالات متحده هستند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کاروان مهاجران
کاروان مهاجران   -  Copyright  رویترز

وزیر امنیت داخلی آمریکا می گوید در میان کاروان پناهجویان آمریکای مرکزی که عازم مرزهای ایالات متحده هستند، شمار محدودی از اتباع خاورمیانه و آسیای جنوب شرقی به چشم می‌خورند.

کریستن نیلسن به تلویزیون فاکس نیوز گفت: « [در میان کاروان] قطعا آدم‌هایی از خاورمیانه، از جنوب شرق آسیا، از دیگر قسمت‌های جهان و نه فقط از آمریکای مرکزی می‌بینیم.»

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ماه گذشته در توییتی اعلام کرده بود که در میان پناهجویان «مجرمان و آدم‌های ناشناخته خاورمیانه‌ای» حضور دارند.

این مهاجران که عمدتا با پای پیاده به امید ورود به خاک ایالات متحده از کشورهای آمریکای مرکزی نظیر هندوراس و گوآتمالا سفری طولانی را آغاز کرده‌اند، به دلیل فقر و خشونت از کشورهای خود گریخته‌اند.

دونالد ترامپ پیشتر در توییتی اعلام کرده بودن که شماری از افراد خاورمیانه در میان مهاجران حضور دارند

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در روزهای گذشته بارها نسبت به عبور این کاروان از مرزهای مکزیک هشدار داده و این موضوع را دستمایه تبلیغات انتخاباتی نامزدهای حزب جمهوریخواه در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره قرار داده است تا با اخطار نسبت به خطرات ورود این مهاجران به آمریکا، به هواداران خود نسبت به رای آوردن نامزدهای دموکرات هشدار دهد.

دموکرات‌ها از آن سو آقای ترامپ را به هراس‌افکنی به قصد بهره‌برداری انتخاباتی متهم می‌کنند.

بیشتر بخوانید: