مرگ مرموز دو خواهر سعودی؛ «هر دو با دست‌های بسته به رودخانه وارد یا انداخته شده‌اند»

مرگ مرموز دو خواهر سعودی؛ «هر دو با دست‌های بسته به رودخانه وارد یا انداخته شده‌اند»
Copyright عکس از توییتر پلیس نیویورک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته پلیس نیویورک مادر این دو خواهر پیش از پیدا شدن جسد دخترانش تماس تلفنی از سوی یک «مقام در سفارت عربستان سعودی در آمریکا» دریافت کرده بود که در آن از وی خواسته شده بود تا همراه خانواده‌اش خاک آمریکا را ترک کند.

آگهی

مقامات آمریکا می‌گویند دو خواهر سعودی که اجسادشان در رودخانه هادسون نیویورک پیدا شده «زنده به داخل آب» وارد یا انداخته شده‌اند.

جسد این دو خواهر که هر دو از آمریکا تقاضای پناهندگی کرده بودند در حالی در رودخانه پیدا شد که با «چسب به همدیگر بسته شده‌ بودند.» پلیس می‌گوید صورت این دو دختر به سوی هم بود.

پلیس آمریکا هنوز علت مرگ این دو را اعلام نکرده و هنوز مشخص نیست که مرگ دو خواهر قتل یا خودکشی بوده است.

در پی ناپدید شدن این دو دختر، مقامات آمریکا در روز ۲۵ اکتبر تصویری از آنها منتشر می‌کنند و از مردم می‌خواند تا اگر اطلاعاتی درباره آنان دارند به پلیس اطلاع دهند.

روتانا و تالا فارع به ترتیب ۲۲ و ۱۶ ساله بوده و در سال ۲۰۱۵ میلادی وارد آمریکا شده بودند. به گفته رسانه‌های آمریکا این دو خواهر پس از ورود به این کشور در خانه‌ مادرشان در حومه واشنگتن اقامت داشتند.

این دو در دسامبر سال ۲۰۱۷ در پی «مشکلات خانوادگی» خانه مادرشان را ترک می‌کنند. دختر کوچکتر در ۲۴ اوت سال جاری میلادی برای مدتی گم شد اما نهایتا در خانه خواهر بزرگترش در نیویورک پیدا شد.

به گفته پلیس نیویورک مادر این دو پیش از پیدا شدن جسدشان تماس تلفنی از سوی «یک مقام در سفارت عربستان سعودی در آمریکا» دریافت کرده بود. گفته می‌شود که در این تماس تلفتی از وی خواسته شده بود تا همراه خانواده‌اش خاک آمریکا را ترک کند چراکه «دو دخترش تقاضای پناهندگی» کرده‌اند.

سفارت عربستان در آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که با خانواده دو خواهر در تماس است و با برای روشن شدن دلیل مرگ با بازرسان پلیس همکاری می‌کند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دختر پناهجوی سعودی در کانادا: در عربستان بَرده بودم

دادستانی ترکیه: خاشقجی پس از ورود به کنسولگری عربستان خفه و قطعه قطعه شد

تصاویری از انتقال هواپیمای مافوق صوت کنکورد از مسیر رودخانه در نیویورک