Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ائتلاف تحت رهبری عربستان در تدارک حمله‌ای جدید به حدیده یمن

اعزام نیروهای کمکی از سوی ائتلاف تحت رهبری عربستان برای تدارک حمله به حدیده
اعزام نیروهای کمکی از سوی ائتلاف تحت رهبری عربستان برای تدارک حمله به حدیده
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

منابع نظامی وابسته به دولت در یمن روز سه شنبه اعلام کردند که بیش از ده هزار نفر آماده حمله ای جدید به حدیده و ایمن سازی مناطق آزاد شده از دست حوثی ها هستند.

آگهی

ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی برای تدارک حمله ای تازه به شهر بندری حدیده واقع در جنوب غرب صنعا، نیروهای کمکی به سواحل غربی این شهر اعزام کرده است.

منابع نظامی وابسته به دولت در یمن روز سه شنبه با تایید این مطلب اعلام کردند که بیش از ده هزار نفر آماده حمله ای جدید به حدیده و ایمن سازی مناطق آزاد شده از دست حوثی ها هستند.

حدیده، مرکز استان و شهری بندری در جنوب غربی صنعا است که نیروهای هوادار دولت در پی از سرگیری حملات از ماه سپتامبر، سعی کرده اند کنترل آنرا از دست حوثی ها خارج کنند.

ائتلاف نظامی تحت رهبری عربستان از سال ۲۰۱۵ میلادی با انجام حملات هوایی مداخله نظامی در مناقشه داخلی یمن را آغاز کرده و مدعی شده است هدف حملات آنها آنها شورشیان حوثی است که تحت حمایت ایران قرار دارند.

این ائتلاف نظامی بارها به ارتکاب «اشتباه» در هدف قرار دادن غیرنظامیان اعتراف کرده و در عین حال مدعی شده است که این نوع حملات غیرعمدی صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید:

به گفته خبرنگارانی که از نزدیک خبرهای مربوط به مناقشه در یمن را پوشش می دهند امارات متحده عربی، متحد ریاض نقشی کلیدی در نظارت بر عملیات زمینی جهت بازپس گیری حدیده ایفا می کند.

از سوی دیگر خبر می رسد که حفاظت از مناطق مجاور شهر حدیده که پیش از این از کنترل حوثی ها خارج شده، به نیروهای سودانی، از اعضای ائتلاف تحت رهبری عربستان واگذار شده است. این نیروها ماموریت دارند برای تدارک حمله برنامه ریزی شده طی روز های آینده و فراهم کردن زمینه حضور نیروهای یمنی در این تهاجم نظامی به ایمن سازی مناطق یاد شده اقدام کنند.

منابع نظامی یمن مدعی شده اند که شبه نظامیان حوثی از ده روز پیش برای رصد کردن و مقابله با این تهاجم نظامی، نیروهای خود را بر روی بام ساختمان های بلند در حدیده مستقر کرده اند.

از شهر بندری حدیده، به عنوان محل ورود حدود سه چهارم واردات کالا به کشور یمن نام برده می شود.

جنگ داخلی در یمن تا کنون به کشته شدن بیش از ۱۰ هزار نفر و آوارگی بیش از ۲ میلیون نفر منجر شده و یمن را در آستانه قحطی و گرسنگی تمام عیار قرار داده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیروهای ائتلاف به سه کیلومتری بندر حدیده رسیدند

دستکم ۳۲ نفر از شورشیان حوثی در بندر حدیده کشته شدند

ائتلاف نظامی به رهبری عربستان جاده اصلی حدیده به صنعا را مسدود کرد