شمار قربانیان سیل و طوفان در ایتالیا به ۱۱ نفر رسید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
شمار قربانیان سیل و طوفان در ایتالیا به ۱۱ نفر رسید

شمار قربانیان ناشی از بارش شدید و طوفان و جاری شدن سیل در شمال ایتالیا که از روز یکشنبه آغاز شده به ۱۱ نفر رسید. 

یک نفر از قربانیان این حادثه طبیعی، مردی است که در منطقه ونتو در شمال شرقی ایتالیا در اثر سقوط یک درخت کشته شد. همچنین یک آتش‌نشان که برای ماموریت امداد و نجات به منطقه «ترنتینو آلتو آدیجه» در شمال ایتالیا اعزام شده بود هم از جمله جان‌باختگان این حادثه طبیعی است.

یک زن نیز در خانه‌اش در «ترانتن» در شمال ایتالیا و در اثر رانش زمین و حرکت گل و سنگ کشته شده است. مردی نیز در دریا ناپدید شده و قایق او روز دوشنبه پیدا شده است. در همین حال برخی شاهدان یک جسد را در دریا دیده‌اند اما طوفان شدید اجازه بیرون کشیدن آن را از دریا به نیروهای امدادی نداده است.

باران شدید به همراه وزش بادهایی با سرعت ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت در برخی مناطق ایتالیا باعث اختلال در رفت و آمد و روند زندگی روزمره شده است.

در شهر توریستی ونیز نیز آب بالا آمده و شهر را فرا گرفته است. در رم پایتخت نیز رفت و آمدها مختل شده است و درختان زیادی بر روی خیابان‌ها سقوط کرده‌اند. همچنین وضعیت بد آب و هوایی برای تمام ایتالیا به شکلی است که مدارس سراسر کشور روز سه شنبه تعطیل شدند.

همچنین به گزارش رسانه‌های ایتالیایی ۱۷۰ نفر از جمله جمعی از توریست‌ها و کارکنان هتل در منطقه «کول دو استلویو» در مرز ایتالیا و سوئیس در ارتفاع ۲۷۰۰ متری گیر افتاده‌اند چرا که در این منطقه برف شدیدی به ارتفاع ۱.۵ متر باریده است.

در منطقه شمال شرقی ایتالیا برق ۲۳۰۰۰ نفر از ساکنان قطع شده است و امکان رفت و آمد در جاده‌ها وجود ندارد.

به گفته مقام‌های ایتالیا از آغاز این موج باران و سیل در کشور، آتش نشان‌ها حدود ۷ هزار ماموریت امداد و نجات انجام داده‌اند.

بارش برف در فرانسه

بارش برف و باران در چندین منطقه فرانسه نیز روز سه شنبه باعث قطع برق ۱۹۵ هزار خانه شده است. منطقه «اورن رون آلپ» در جنوب شرقی فرانسه و مرکز منطقه «وال دو لوآر» از جمله این مناطق بوده‌اند.

در جزیره کورس فرانسه نیز برق ۲۱ هزار خانه در اثر عبور طوفان «آدریان» قطع شده است. طوفان در این جزیره جنوبی فرانسه، یک مجروح بر جای گذاشته که حال او وخیم گزارش شده است.

صبح سه شنبه همچنین حرکت قطارها بین شهرهای لیون و سنت اتین در جنوب شرقی فرانسه به دلیل بارش برف متوقف شده است.

عبور جریان هوای سرد به همراه بارش باران و برف از روز یکشنبه مناطقی در اروپا را فرا گرفته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید