Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرانسه؛ تعدد قربانیان و افزایش فشارها به شکارچیان

فرانسه؛ تعدد قربانیان و افزایش فشارها به شکارچیان
Copyright 
نگارش از نیما قدکپور
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

افزایش قربانیان انسانی شکارچیان فرانسوی در ماه اکتبر اعتراض و انتقاد شدید مخالفان شکار در این کشور را برانگیخته است.

آگهی

موضوع شکار و شکارچیان در فرانسه بار دیگر جنجال برانگیز شده است. دلیل اصلی آن سوانحی است که با آغاز فصل شکار در ماه اکتبر رخ دادند.

در مهم ترین آن دو هفته پیش یک دوچرخه سوار انگلیسی که در حال پایین آمدن از کوه با دوچرخه کوهستان خود بود مورد هدف یک شکارچی قرارگرفت و از پای درآمد. مرد شکارچی پس از بازداشت گفت بر این باور بوده است که بسوی یک گراز تیراندازی می کند.

قربانی مارک سوتون نزدیک به چهار سال بود که در فرانسه اقامت داشت و بصورت آماتور در رشته دوچرخه سواری کوهستان فعالیت می کرد.

یک هفته از این اتفاق نگذشته بود که یک شکارچی با شلیک یک شکارچی دیگر از پای درآمد. و در آخرین سانحه دو موج سوار در آب در غرب فرانسه شاهد برخورد گلوله در چند ده سانتی متر خود بودند که البته از این ماجرا جان سالم بدر بردند. شکارچیان که در این سانحه بازداشت شدند گفتند به خیالشان بسوی مرغابی های وحشی شلیک می کردند.

تکرار چندین بار سوانحی از این دست در فصل شکار بار دیگر سوالات زیادی را جامعه ایجاد کرد. از جمله اینکه گروهی از مخالفان شکار فراخوان آنلاینی تهیه کردند تا از شهروندان بخواهند برای همیشه شکار در مناطق طبیعی مورد رفت و آمد انسان ها را ممنوع کنند. تاکنون ۲۰۰ هزار نفر این فراخوان اینترنتی را امضا کرده اند.

قربانی شدن انسان ها بصورت تصادفی بدست شکارچیان باعث شد تا شهردار منطقه ساووا در آلپ فرانسه از کوهنوردان بخواهد از جلیقه های شبرنگ استفاده کنند تا شکارچیان اشتباهی آنها را هدف نگیرند. اما هنوز قوانین جدی تری از سوی دولت مرکزی علیه شکارچیان وضع نشده است. لابی شکارچیان و صیادان در فرانسه قدرت بالایی دارد و بسیار ثروتمند است.

در فرانسه فصل شکار در اواسط ماه سپتامبر آغاز شده و بسته به منطقه جغرافیایی بین ماه ژانویه تا ماه مارس پایان می یابد.

در ۲۸ سال اخیر دست کم ۳۰۰۰ سانحه در جریان شکار در فرانسه رخ داده است. در این میان ۴۰۳ نفر جانشان را از دست داده اند. تعداد شکارچیان مجاز در فرانسه از یک میلیون نفر تجاوز می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هزاران شکارچی فرانسوی: قانون ممنوعیت شکار ناقض سنت و ارزش‌های روستایی ماست

اهدای دو سگ شکاری سفید از کره شمالی به کره جنوبی؛ نماد صلح و دوستی

شیرها شکارچی را خوردند